fbpx

Naucz się odpoczywać

Żyjemy w czasach, w których ciężko uniknąć stresu. Zewsząd atakują nas setki informacji, czujemy presję otoczenia. Wydaje się nam wręcz niemożliwe, by znaleźć sposób, aby efektywnie odpocząć i pozwolić swojemu organizmowi na regenerację. Mamy jednak kilka wskazówek, które warto wprowadzić do swojego życia – a tym samym polepszyć jego jakość. Gwarantujemy, że każdy ruch w kierunku poprawy jakości naszego zdrowia i życia – to dobry ruch.

 

Wysypiaj się! Człowiek potrzebuje snu aby mózg pracował prawidłowo. Sen polepsza odporność, łagodzi stany zapalne, poprawia koncentrację… Nasze hasło „Dobry sen – dobry dzień” jest więc jak najbardziej uzasadnione!

 

Bardzo ważne jest zachowanie równowagi, jeżeli chodzi o życie zawodowe i osobiste. Pracuj w godzinach pracy – wychodząc z niej, odcinaj swoje myśli od spraw służbowych.

 

W dzieciństwie lubiłeś się bawić – w dorosłym życiu także warto znaleźć sobie „zabawę”, która pozwoli odseparować myśli od zmartwień dnia codziennego. Nie ważne, czy jest to fotografia, gra w szachy czy pisanie wierszy. Uruchamiając swoją kreatywność, włączasz tryb relaksu.

 

 

Umiarkowany ruch niesie za sobą same korzyści – poprawia krążenie, wzmacnia stawy i kości, dotlenia organizm, pomaga wytworzyć w ciele endorfiny, tzw. „hormony szczęścia” i wiele, wiele innych. Trzeba jednak zapamiętać, aby dopasować rodzaj aktywności fizycznej do swoich możliwości, stanu zdrowia i wieku.

 

Miłe towarzystwo i tzw. „rozmowy o niczym” . Człowiek potrzebuje towarzystwa, w którym czuje się swobodnie. Żarty, rozmowy o błahostkach – działają jak plaster na zszargane nerwy.

 

Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego odpowiednie odżywianie jest tak ważne. Zadbaj o odpowiednie paliwo dla swojego organizmu, a będziesz działać sprawniej

 

 

 

Wyjdź na świeże powietrze. Ruch na łonie natury to najlepszy sposób, aby dotlenić organizm i oczyścić głowę.

 

Ustal priorytety. Nie jesteś robotem- jeżeli czujesz presję czasu, zrezygnuj z części mniej istotnych zajęć. Świat się nie zawali.

 

Jeżeli pracujesz fizycznie – lepiej wypoczniesz leżąc z książką czy spacerując. Jeżeli cały dzień siedzisz przy biurku – bardziej odpowiedni dla Ciebie będzie rower albo wyjście na basen. Chodzi o to, aby dobrać odpoczynek, biorąc pod uwagę tryb pracy.

 

 

 

 

Powyższe rady to tylko wskazówki. Spróbuj choć w części dopasować je do siebie, tym samym zadbać o swoje zdrowie psychofizyczne. Stres jest destrukcyjny. Bez zdrowia na nic nam kariera, pieniądze czy uznanie innych. Zadbajmy o odpoczynek – a szybko poczujemy się lepiej także podczas pracy.