fbpx

Aromaterapia

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że spacerujesz po łące pełnej kolorowych kwiatów. Słońce ogrzewa Twoje ciało, delikatny powiew wiatru kieruje w Twoją stronę słodkie zapachy kwitnących wokół Ciebie roślin. Czyż to nie jest przyjemne uczucie, które pozwala
na chwilę relaksu? Może przenosi Cię wspomnieniami w miejsce, kojarzące się z beztrosko spędzonymi chwilami. Takie pozytywne emocje wzbudzają w nas wspomnienia oraz zapachy, które je przywołują. Może być to zapach świeżego ciasta drożdżowego, który kojarzy się z dzieciństwem i wakacjami u babci lub zapach pomarańczy i cynamonu, przypominający święta. Miło, prawda? Takie pozytywne emocje i uczucie beztroski możesz odnaleźć dzięki aromaterapii.

 

 

Jej nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów – aromat, czyli zapach oraz terapia, jako proces mający na celu wspomaganie ciała i umysłu. Ta metoda naturalnej medycyny znana jest człowiekowi od zarania dziejów.  Kojarzona w szczególności z niekonwencjonalną medycyną dalekiego wschodu. Jej zadaniem jest łagodzenie dolegliwości  ciała i umysłu. Różne zapachy stymulują nasz organizm w konkretny sposób – mogą działać uspakajająco bądź pobudzająco, dodając nam energii do działania. Bardzo dobrze sprawdza się w łagodzeniu objawów typowych dla współczesnego stylu życia. Pomocna jest w walce z bezsennością, łagodzi objawy stresu czy zdenerwowania.

Bolączka XXI wieku jest to, że ciągle żyjemy w biegu, a przewlekły stres staje się wręcz chorobą cywilizacyjną. Pomóżmy więc naszemu ciału odpocząć, zrelaksować się. Warto do tego wykorzystać właśnie aromaterapie. Jest to prosta metoda, która nie wymaga od nas dużego nakładu poniżanego, ani poświęcenia tak cennego dla nas czasu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie jej działania wieczorem i w nocy. Pozwoli nam się to wyciszyć, a następnie zapaść w błogi, regeneracyjny sen. A jak wiadomo, aby budzić się wypoczętym, sen musi być głęboki a noc przespana bez przebudzania się co chwilę.

 

Aromaterapia stała się dla naszego zespołu inspiracją podczas tworzenia produktów dla osób borykających się z problemem bezsenności. Postanowiliśmy wykorzystać jej walory i połączyć z naszym doświadczeniem przy tworzeniu produktów, zapewniających ciału ergonomiczny kształt, a zarazem najlepsze warunki do snu. Takie zestawienie pozwoliło na stworzenie produktu zarówno dla ciała, jak i ducha. Jako motyw przewodni wybrano dobroczynne właściwości lawendy, która działa kojąco na skołatane nerwy i pozwala spokojnie przespać całą noc. Jej zapach został zaimplementowany w poduszce ortopedycznej, wykonanej z wysokiej jakości pianki termoelastycznej (tzw. pianki visco lub memory).  Pod wpływem temperatury naszego ciała dopasowuje się oraz zapamiętuje nasze kształty, jednocześnie znakomicie podpierając głowę oraz odcinek szyjny. Efektem tego jest uczucie delikatnego „otulenia na lawendowym polu”. Zainteresował Cię ten produkt? Dowiedz się o nim więcej.

 

 

Specjalnie dla was przygotowaliśmy również małą ściągę, która pomoże Wam zwalczyć doskwierające dolegliwości właśnie za pomocą aromaterapii.