fbpx

Comforteo to polski producent mebli tapicerowanych i materacy. Firma posiada 100% polskiego kapitału i zatrudnia w tym momencie blisko 400 pracowników.

Firma powstała w 2006 roku pod nazwą Meble Marzenie. W 2022 roku nastąpił rebranding – nazwa Meble Marzenie została zmieniona na Comforteo.

 

Historia działalności

W jaki sposób małe przedsiębiorstwo przerodziło się w stabilną, prężnie rozwijającą się i rozpoznawalną markę? Jeżeli chcecie poznać ciekawą historię ludzi, który swoją ciężką pracą i zaangażowaniem osiągnęli sukces i stworzyli miejsce pracy dla kilkuset osób, zapraszamy do lektury.

 

Firma Meble Marzenie powstała w 2006 roku. O pomyśle na nazwę mówi jej założyciel, Artur Węgłowski: „Często  klienci powtarzali mi, że marzyli o takich meblach, jakie mogli zakupić u nas”. Jednak na początku nie było aż tak kolorowo.

Pomysł stworzenia własnych produktów powstał przy okazji zakupu przez Pana Artura łóżka dla jego dzieci. Materace, które znajdowały się w komplecie do niego, nie spełniły jego oczekiwań.

 

„Zirytował mnie fakt, że  dostawcy posiadali do łóżek dziecięcych bardzo słabe jakościowo materace. Postanowiłem sam zrobić dla nich materace, bazując na doświadczeniu zdobytym w pracy przy produkcji sprężyn oraz w tapicerstwie”. Powstanie firmy wiązało się też z rozwojem rynku e-commerce w Polsce.  ”Zauważyłem w rynku lukę na asortyment w postaci łóżek dziecięcych  i postanowiłem ją wykorzystać”.

 

Działalność rozpoczęła się w Rychtalu, a pierwsza hala produkcyjna, gdzie firma pana Artura zaczęła produkować materace piankowe i sprężynowe, zlokalizowana była w Bralinie. Pierwsze kroki we własnym przedsiębiorstwie pomagali mu stawiać jego najbliżsi. Projektowanie materacy szybko stało się jego pasją i po dziś dzień uczestniczy on aktywnie w tworzeniu nowych konstrukcji oraz nieustannie poszukuje nowych technologii. Początkowo firma funkcjonowała tylko na rynku krajowym, jednak bardzo szybko zaczęła też stawiać swoje pierwsze kroki na rynku zagranicznym.

W 2008 roku nastąpił przełom – do firmy dołączył wspólnik – Radosław Stryjakiewicz. To on rozpoczął tworzenie mebli tapicerowanych do salonu i sypialni. Firma zaczęła szybko zwiększać swój asortyment, wzbogacając go o m.in. łóżka tapicerowane, kanapy czy narożniki. Zmusiło to dwójkę młodych właścicieli firmy do znalezienia większej hali produkcyjnej. Zakupiono nieruchomość w Opatowie, gdzie do dzisiaj mieści się główna siedziba zakładu. Z czasem otworzono także filię w niewielkiej miejscowości obok Sycowa oraz szwalnię w Wieluniu.

W tym momencie firma zatrudnia ok 400 osób oraz posiada rozbudowaną flotę około 40 pojazdów ciężarowych i 20 aut dostawczych, które dostarczają meble i materace klientom zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dodatkowo korzysta także z usług firm spedycyjnych.

 

W 2022 roku firma Meble Marzenie przeszła rebranding. Oficjalna nazwa została zmieniona na Comforteo. Co było powodem?

 

Plany rozwoju

Wierzymy, że nowa nazwa – w połączeniu ze zmianami wizerunkowymi, nad którymi intensywnie pracujemy od miesięcy – zaowocują osiągnięciem poziomu odpowiadającego naszemu potencjałowi i aspiracjom. Zwiększy to m.in. możliwości ekspansji na rynki zagraniczne, co wypełnia bardzo istotną część naszej produkcji.

Ale ww. plany obejmują też zwiększenie aktywności na rynku krajowym. Dotyczy to obecności w sklepach stacjonarnych, w Internecie, jak również w mediach. Jesteśmy przekonani, że pozwoli to na zwiększenie rozpoznawalności marki i ugruntowanie zaufania do niej.

Aby osiągnąć te cele ważne są też inne zmiany, które wdrażamy w tym samym czasie. Odnosi się to m.in. do wspomnianej już konsolidacji dotychczasowych marek czy zmiany formy prawnej działania firmy.

 

Nowy Etap

Jest to dla nas nowy etap, z nowym podejściem do naszych celów, nastawionym bardziej kompleksowo na zadowolenie klienta. Ale jednocześnie firma nadal pozostaje ta sama. Kiedyś Meble Marzenie, a obecnie – Comforteo. Już nie tylko dostarczamy naszym klientom meble ich marzeń, ale dbamy o coś więcej – o poczucie komfortu w ich domach!

 

„Inwestycja w ciągły rozwój, w ludzi i w budowanie stabilnej współpracy z partnerami w biznesie jest pięknym fundamentem dla budowania stabilnej marki – właśnie tym kierujemy się w Comforteo. Mamy nadzieję, że napiszemy dzięki temu kolejne, piękne rozdziały naszej historii.”