fbpx

 

Najczęściej zadawane pytania

 

 

 

 

 

 

Czy transport obejmuje wniesienie towaru?

 

Transport nie obejmuje wniesienie towaru do domu. W przypadku takiej potrzeby, sugerujemy, aby skontaktować się z salonem partnerskim wybranym podczas składania zamówienia w celu ustalenia takiej możliwości.

 

Jak skorzystać z darmowej dostawy?

 

Aby skorzystać z możliwości bezpłatnego dostarczenia zamówionego produktu należy podczas składania zamówienia wybrać opcję „Dostawa przez sklep partnerski” lub „Odbiór osobisty ze sklepu partnerskiego”. Darmowa dostawa dotyczy tylko zamówień powyżej 300 zł.

 

Jak wybrać najlepszy materac?

 

Każdy ma inne potrzeby dotyczące materaca dlatego też jego dobór to kwestia indywidualna. Każdy z modeli w naszym sklepie internetowym posiada wyróżnione i opisane właściwości, z którymi warto się zapoznać. W wyborze konkretnego modelu mogą też Wam pomóc porady znajdujące się w różnych artykułach na blogu prowadzonym przez naszych specjalistów. Jest też możliwość uzyskania porady u naszych konsultantów – telefonicznie, mailowo, za pomocą chatu, albo poprzez wiadomości na stronie Facebooka Comforteo.

 

Czy pojemnik na pościel lub stelaż jest w zestawie z łóżkiem?

 

Do większości modeli łóżek tapicerowanych należy dobrać stelaż bądź pojemnik na pościel (wyjątek stanowią modele Mona, Dino, Cleo i Logan). Takie rozwiązanie pozwala na skonfigurowanie łóżka według naszych potrzeb – możemy wybrać stelaż, pojemnik otwierany od frontu lub pojemnik otwierany od boku (opcja dostępna w zależności od modelu). Podczas składania zamówienia wystarczy zaznaczyć wybraną opcję.

Z kolei łóżka kontynentalne nie wymagają dodatkowego stelaża.

 

Jakiej szerokości są listwy w stelażu do łóżka Simpack?

 

Listwy w stelażu Simpack są szerokości 3,5 cm ułożone w odstępach 3 cm. Jest to optymalny układ pozwalający na dobre podparcie i wentylację materaca.

 

Czy w ofercie są materace dla alergików?

 

Duża część naszych materacy posiada w różnym stopniu właściwości antyalergiczne. Począwszy od pokrowców do prania w temperaturze do 60 st. C, co pozwala na eliminację roztoczy i grzybów powodujących uczulenia, aż po użycie specjalistycznych komponentów zwiększających przewiewność materaca lub zapewniających środowisko niesprzyjające do rozwoju alergenów. Tego rodzaju cechy materacy są wyszczególnione w kartach produktów każdego z nich. W celu uzyskania dodatkowych informacji można też zadać pytanie naszym konsultantom.

 

Czy jesteście producentem?

 

Tak, jesteśmy producentem towarów sprzedawanych w sklepie Comforteo – z wyjątkiem stelaży. Specjalizujemy się w produkcji mebli do salonu takich jak kanapy, narożniki, wersalki czy fotele oraz łóżek tapicerowanych, łózek kontynentalnych i materacy do spania. Nasze zakłady znajdują się w województwie wielkopolskim i dolnośląskim. Posiadamy 100% polski kapitał i nie jesteśmy filią zagranicznych korporacji. Podobnie duża część naszych dostawców i podwykonawców to firmy polskie. Korzystamy z usług i surowców zagranicznych podmiotów dopiero w sytuacji, kiedy nie możemy naszych potrzeb zaspokoić na rynku krajowym.

 

Jak mogę zabezpieczyć swój materac przed zabrudzeniami podczas jego użytkowania?

 

Nasze materace posiadają wysokiej jakości pokrowce na materac, które w większości przypadków można prać w temperaturze nawet do 60 st. C, co pomaga w utrzymaniu ich w czystości. Aby dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię snu można dobrać specjalny ochraniacz na materac lub nakładkę na materac.

 

Czy można wybrać inny pokrowiec do materaca?

 

Taka opcja jest możliwa dla dużej części materacy. Wyboru można dokonać przy zakupie konkretnego modelu. Należy pamiętać, że zwykle jest to opcja dodatkowo płatna. Cena pokrowca zostanie automatycznie dodana do ceny produktu w momencie dokonania wyboru. Właściwości pokrowców zostały opisane w zakładce  „pokrowce do materacy”.

 

Jaką funkcję pełni  topper na materac?

 

Topper na materac inaczej nazywany materacem nawierzchniowym lub nakładką na materac, poprawia komfort snu oraz chroni materac właściwy przed różnymi zabrudzeniami. Szeroka gama tych produktów pozwala zmienić twardość posłania – może ono stać się twardsze, miększe, albo bardziej sprężyste. Nakładka (topper) może też wzbogacić nasze posłanie o właściwości antyalergiczne, albo zwiększoną przewiewność – w zależności od dokonanego wyboru.

Ale materac to nie jedyne miejsce, gdzie może zostać umieszczony topper – niekiedy kładzione są one na kanapach z funkcją spania, dzięki czemu eliminujemy wszelkie nierówności dla poprawy komfortu snu.

 

Czy mogę wybrać inną tkaninę niż ta widoczna przy produkcie?

 

Każdy z naszych mebli tapicerowanych oraz łóżek posiada kilka sugerowanych przez nas tkanin i kolorów do wyboru na karcie produktowej w sklepie internetowym. Można tam sprawdzić jak dany model prezentuje się w takim doborze. Jeśli jednak żadna z tych propozycji nie trafia w Wasz gust – warto przejść na podstronę „Tkaniny z kategorii I” lub „Tkaniny z kategorii II, III i IV” (za dodatkową dopłatą), którą można odnaleźć w menu i tam wyselekcjonować tkaniny i kolory, które najbardziej wpadną nam w oko. W takim przypadku tkaninę wybraną na ww podstronie wystarczy wpisać w polu „Uwagi do zamówienia”, podając jej nazwę oraz numer. Cena końcowa nie ulega zmianie.

 

Czy posiadamy w ofercie materace z pianki memory?

 

Tak, mamy w sprzedaży materace, ale również nakładki i poduszki z użytą pianką tzw. memory. Ze względu na różnorodne nazewnictwo pojawiające się na rynku jest ona określona również jako pianka termoelastyczna, pianka z pamięcią, pianka leniwa, visco, pianka NASA, albo pianka kosmiczna.

 

Czym jest Lux-System?

 

Lux-System jest to nasz autorski system poprawiający sprężystość oraz trwałość siedziska kanapy, w której został on zaimplementowany. Polepsza to nie tylko komfort siedzenia, ale też spania, gdyż Lux-System przyrównywany jest często do wygody, jaką dają materace kieszeniowe, a to istotna informacja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na osobną sypialnię z łóżkiem i materacem. W jego skład wchodzą dwa rodzaje wytrzymałych sprężyn: faliste oraz bonnelowe wykończone wysokiej jakości pianką wysokoelastyczną (wykorzystywaną również w materacach).

 

Czy kupując łóżko w zestawie jest pojemnik/stelaż?

 

W większości modeli do wybranego łóżka należy dokupić stelaż bądź pojemnik na pościel (wyposażony w stelaż). Wyjątek stanowią łóżka kontynentalne oraz modele nawiązujące do ich wyglądu, tj. Mona, Clara, Dino i Logan.

 

Czym są łóżka kontynentalne?

 

Łóżko kontynentalne różni się od tradycyjnych łóżek tapicerowanych swoją konstrukcją.  Jego charakterystyczna budowę tworzą warstwy. Pierwsza z nich to podstawa, nazywana czasem boxem   Może ona mieć charakter sprężysty (wypełnmienie sprężynami lub pianką), albo też twardy, Drugą warstwę stanowi materac właściwy – najczęściej kieszeniowy lub bonnelowy. Często też stosuje się trzecią warstwę w postaci nakładki (inaczej: toppera). Taki układ daje bardzo wysoki poziom komfortu. Jednocześnie inną charakterystyczną cechą łóżek kontynentalnych jest to, że posiadają one ramę na spodzie ww. układu warstwowego, a nie dokoła materaca, jak to bywa w tradycyjnych łóżkach. To zaś oznacza, że wszystkie warstwy łóżka licują się ze sobą i tworzą wrażenie jednej bryły. Co ważne – dzięki temy możemy w naszych sypialniach zaoszczędzić od kilku do kilkunastu centymetrów przestrzeni na długości i szerokości.

 

Jak dbać o materac?

 

Aby materac służył nam jak najdłużej należy przekładać go co ok. trzy miesiące. Oznacza to, że po upływie tego czasu obracamy go w osi góra-dół lub głowa-nogi. Ten zabieg pozwala na równomierne obciążanie materaca na całej powierzchni po obu jego stronach. Ponadto należy powstrzymać się od skakania czy nawet chodzenia po materacu. Trzeba zapewnić mu odpowiednie podparcie – przewiewne i sprężyste (najlepiej profesjonalny stelaż). Warto też przywiązywać uwagę do zabezpieczenia materaca przed jego zawilgoceniem, np. stosując ochraniacz wodoodporny.

 

Można kupić sam zagłówek łóżka?

 

Zagłówki w naszych łóżkach tworzą całość z tzw. płozami (czyli ramami łóżka znajdującymi się z lewej i prawej strony, a także od strony nóg), w związku z tym nie ma możliwości zamówienia samego wezgłowia lub jego podmiany. Wyjątek stanowi system Smart-Clik, w którym zagłówek tworzą panele w różnych rozmiarach. Ilość tych modułów oraz sposób ich ułożenia jest dowolny.