fbpx

Łóżka kontynentalne

Niezwykle wygodne łóżka kontynentalne przywodzą na myśl luksusowe kurorty oraz wytworne i przestronne amerykańskie sypialnie. I chociaż początek historii tych komfortowych mebli słusznie kojarzony jest ze Stanami Zjednoczonymi, coraz częściej pojawiają się one w prywatnych domach na całym świecie.

Tym, co wyróżnia łóżka kontynentalne od innych, jest ich specyficzna konstrukcja. Tworzy ją połączenie kilku warstw: materaca bazowego i materaca właściwego, a w niektórych przypadkach również komfortowa nakładka na materac. Materac bazowy wykonany jest często z użyciem wkładu sprężyn bonellowych, który jest połączony z ramą łóżka. Materacem właściwym zwykle jest materac kieszeniowy. Natomiast nakładka, która może być dodatkową warstwą łóżka kontynentalnego, występuje w wielu wariantach pod względem wysokości, wyglądu, stopnia twardości i wypełnienia. Jednak od tych reguł są liczne wyjątki, co pozwala na stworzenie wielu wariantów Łóżka kontynentalnego i dzięki temu łatwiejsze dopasowanie go do indywidualnych wymagań klientów o różnych potrzebach.

Nasze łóżka kontynentalne występują w kilku standardowych rozmiarach: 90×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm. Dostępność poszczególnych rozmiarów dla konkretnego łóżka jest rozpisana przy każdym modelu.

Nie bez znaczenia pozostaje również wysokość łóżek kontynentalnych, uzależniona od liczby warstw oraz materacy zastosowanych w poszczególnych modelach. Im większa wysokość posłania, tym lepiej sprawdzi się ono np. w sypialniach osób, które mają trudności z poruszaniem się.

Bogaty wybór struktur i kolorów tkanin tapicerskich umożliwia stworzenie wymarzonego miejsca do odpoczynku. Jednak niektóre modele występują wyłącznie we wskazanych przy nich tkaninach.

Komfortowa konstrukcja łóżek kontynentalnych oraz ich stylowe wykończenie, pozwolą cieszyć się niebywale wygodnym posłaniem w zaciszu własnego domu.

Czytaj więcej Pokaż mniej
Łóżka kontynentalne

Filtry:

Wyświetlanie 1-24 z 28 wyników