fbpx

Twarde fakty o materacu Dark Sky

Twardy i wysoki! To od wielu lat zdecydowanie najczęściej poszukiwane przez klientów cechy materacy. A jednocześnie są to najmocniejsze strony naszego modelu Dark Sky. Najmocniejsze… ale oczywiście niejedyne! Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej? Zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

Twardy, ale wciąż elastyczny

Materac Dark Sky jest wymarzonym modelem dla wszystkich śpiochów, kochających twarde posłania — wystarczy się na nim raz położyć, żeby się o tym przekonać. Jednocześnie jego twardość nie sprawia, że jest pozbawiony zdolności dopasowywania się do kształtów ciała, tak niezbędnej dla zdrowego snu. Jest to możliwe dzięki przemyślanemu projektowi. Materac zyskuje wysoki stopień sztywności w wierzchnich warstwach, gdzie zastosowane zostały grube maty kokosowe. Wykonano je z naturalnych włókien kokosa, zespolonych ze sobą za pomocą plastycznego materiału, jakim jest lateks. Od zewnętrznej strony maty kokosowe zostały obłożone płytą piankową o grubości 3 cm, a od wewnętrznej — formatką sprężyn kieszeniowych, o których jeszcze za chwilę napiszemy nieco więcej. Dzięki takiemu ułożeniu poszczególnych warstw Dark Sky zyskuje wysoką twardość, tak pożądaną na rynku, nie tracąc jednocześnie na komforcie.   

Na czym w ogóle polega fenomen popularności twardych materacy? Otóż zwiększona sztywność ich powierzchni może mieć pozytywny wpływ na kilka aspektów związanych ze snem. 

  • Po pierwsze — wiele osób jest do tego stopnia przyzwyczajonych do twardych posłań, że wszelkie bardziej elastyczne rozwiązania wydają się im zbyt miękkie, a przez to niekomfortowe i co za tym idzie, nie wysypiają się na nich. 
  • Po drugie — twarde materace ułatwiają przewracanie się z boku na bok podczas snu, nie zmuszając nas do zwiększonego wysiłku.
  • I wreszcie po trzecie — materac o twardej powierzchni pozwala nam bez trudu wstać rano, bo łatwiej jest się od niego się odbić i przejść do pozycji pionowej.

O wyższości wysokich materacy

Wspomniane wyżej eliminowanie problemów ze wstawaniem z łóżka jest również argumentem na rzecz wysokich materacy, a do takich przecież zalicza się Dark Sky (ma on prawie 25 cm!). Wysoko usytuowana powierzchnia spania niweluje przeciążenia mięśni pleców, gdy się z niej podnosimy. Ponadto odciąża również stawy kolanowe. Zarówno plecy, jak i kolana są bardzo podatne na kontuzje i ta przypadłość niestety zwiększa się z upływem lat u każdego z nas. Tu należy jeszcze wspomnieć, że w doborze wysokości materaca do swoich potrzeb wypada zachować pewien umiar. Zbyt wysoka powierzchnia spania będzie nam zwyczajnie utrudniała wejście i położenie się na niej. Nie można też zapominać, że ostateczną wysokość powierzchni spania wyznacza nie tylko materac, ale też łóżko, na którym zamierzamy go położyć.

Dopasowanie podczas snu

Jak już wspomnieliśmy materac Dark Sky jest bardzo sprężysty dzięki zastosowanej w nim formatce sprężyn kieszeniowych. I nie są to byle jakie sprężyny! Należą one bowiem do rodzaju High Adaptive, czyli takich, które niezwykle precyzyjnie dopasowują się do osoby śpiącej. Bez względu na to, jakiego jesteśmy wzrostu albo w jakiej pozycji lubimy spać — sprężyny High Adaptive reagują tak samo na całej powierzchni materaca.

Oprócz tej zalety High Adaptive posiadają również wszelkie zalety sprężyn kieszeniowych. Warte przypomnienia są tu takie walory jak: niezależne działanie, duża ilość punktów podparcia dla naszego ciała, a także cicha praca. Możecie o tym więcej poczytać tutaj: materace sprężynowe.

Przeciwko alergii

To, co zdecydowanie wyróżnia materac Dark Sky na tle większości materacy nie tylko w ofercie marki Comforteo, ale też na rynku materacowym w ogóle, to bardzo szeroka taśma 3D na całym obwodzie. Takie rozwiązanie znakomicie wpływa na poprawę cyrkulacji powietrza w jego wnętrzu. To z kolei zmniejsza możliwość gromadzenia się mikroorganizmów powodujących alergię, czyli głównie grzybów i roztoczy. 

Alergia jest w dzisiejszych czasach prawdziwą plagą. Dotyka ona coraz większego odsetka naszej populacji. Dlatego każde działanie nakierowane na zniwelowanie tej dolegliwości zasługuje na szczególną uwagę. W przypadku Dark Sky oprócz wspomnianej taśmy 3D ochronę przed alergenami zyskujemy też dzięki:

  • możliwości prania pokrowca w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, 
  • oraz przez zastosowanie wspomnianego już lateksu w macie kokosowej.

Koniecznie wypróbuj

Na rynku z pewnością można znaleźć wiele materacy zachwalanych jako twarde czy wysokie. Ale prawdopodobnie większość z nich nie może równać się z tym, co oferuje model Dark Sky od Comforteo. Najlepszym sposobem na przekonanie się o tym są odwiedziny w salonie jednego z naszych partnerów handlowych i wypróbowanie tego materaca osobiście. Zwróćcie uwagę po pierwsze na to, czy sztywność powierzchni spania wam odpowiada, a po drugie, czy możecie swobodnie się na nim przewrócić na bok albo wstać z niego bez obciążania kolan, albo pleców.