fbpx

Orfeo. Materac prawie uniwersalny

Wśród klientów są zasadniczo dwa podejścia do zakupu materaca. Jedni dowiadują się o nich jak najwięcej zanim ostatecznie się zdecydują, czytają, sprawdzają, oglądają materiały filmowe i zadają pytania. Drudzy wprost przeciwnie – podejmują szybkie decyzje, celując w uniwersalne rozwiązania. Którzy z nich mają rację? I czy w ogóle istnieje coś takiego jak materac uniwersalny? Dowiecie się z tego artykułu.

Jeden materac dla wszystkich?

No, może nie dla wszystkich… ale dla zdecydowanej większości – jak najbardziej. Wyjaśnijmy o co w tym chodzi.

Nie jest z pewnością żadnym odkryciem, że ludzie są różni… i różniejsi. Dotyczy to właściwie wszelkich cech, a wśród nich także tych, które są istotne przy właściwym doborze materaca, czyli: wzrostu, wagi, stanu zdrowia, a także preferencji czy przyzwyczajeń. Te nasze różnice można jednak w pewnym zakresie uporządkować. Dla przykładu wagę i wzrost można ująć w przedziały od-do.

Jeśli już to zrobimy, to okaże się, że w każdej populacji najwięcej jest tych osób, których wyniki (np. wzrost czy waga) plasują się w środkowym przedziale. Ba! W zależności od tego, jak szeroki będzie ten przedział to liczebność średnich może być zdecydowanie dominująca w społeczeństwie. W statystyce to zjawisko określa się jako „rozkład Gaussa” albo „rozkład normalny”.

Materac Orfeo to właśnie przykład takiego uśrednionego rozwiązania, które sprawdza się w przypadku tej najliczniejszej, dominującej w populacji grupy potencjalnych klientów. Model ten jest po prostu bardzo dobrze wyśrodkowany – nie za twardy i nie za miękki, nie za wysoki i nie za niski itd. A do tego spełnia najczęściej formułowane dodatkowe oczekiwania klientów.

Konkretniej? Proszę bardzo.

Sprężyny High Adaptive

Sprężyny High Adaptive to szczególna odmiana dobrze znanych na rynku sprężyn kieszeniowych. Przypomnijmy sobie ich najważniejsze zalety.

W odróżnieniu od tradycyjnych sprężyn bonellowych działają one niezależnie od pozostałych, gdyż nie są powiązane żadnym sztywnym połączeniem. A to z kolei przekłada się na znakomite zdolności w dopasowaniu się takiego materaca do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała. Inaczej mówiąc: materac z takim wypełnieniem ustępuje tam, gdzie powinien ustąpić i dociska tam, gdzie ma docisnąć.

Niezależne działanie sprężyn kieszeniowych oferuje też inną zaletę, bardzo cenioną przez klientów. Polega ona na tym, że materac nie kołysze i nie przenosi drgań. Dzięki temu śpiący partnerzy nie wybudzają jeden drugiego podczas wstawania z łóżka albo częstego obracania się z boku na bok.

Warto dodać, że materace wykonane na bazie formatki sprężyn kieszeniowych słyną też z dużej ilości punktów podparcia (zwłaszcza takie odmiany jak multipocket). Im więcej punktów podparcia dla naszego ciała tym łatwiej o rozłożenie ciężaru na większej powierzchni, przez co unikamy nieprzyjemnego drętwienia rąk w trakcie snu.

Wariant High Adaptive wzbogaca sprężyny kieszeniowe o jeszcze jedną, ważną dodatkową cechę, tj. podwyższony poziom dopasowania do osoby śpiącej. I to niezależnie od jej wagi, wzrostu czy nawet pozycji, w jakiej zwykle śpi. To istotny element podnoszący uniwersalność materaca Orfeo.

 

Antyalergiczny

Według niektórych publikacji medycznych nawet 40% Polaków (niemal połowa populacji) może cierpieć na problemy związane z alergią. Materace mogą stanowić istotny element w wywoływaniu, albo też powstrzymywaniu tego utrapienia. Zależy to od sposobu użytkowania, ale też wyboru modelu o odpowiedniej konstrukcji. Wielu naszych klientów pyta przed zakupem o właściwości antyalergiczne materaca, co tylko potwierdza wagę tego problemu.

Orfeo pozwala znacząco zredukować ilość alergenów dzięki trzem czynnikom wynikającym z jego budowy.

  • Po pierwsze: jest to dobór odpowiednich pianek uniemożliwiających rozwój roztoczy i grzybów.
  • Po drugie: zwiększona przewiewność dzięki tym piankom oraz szerokiej siatce 3D na całym obwodzie materaca.
  • I wreszcie po trzecie: możliwość wyprania pokrowca w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, co jest zabójcze dla mikroorganizmów powodujących alergie.

Wysoki, ale nie za bardzo

Wysokość materaca w ostatnich czasach również stała się cechą bardzo poszukiwaną na rynku. Taki materac umożliwia łatwiejsze wstawanie bez nadmiernego obciążania mięśni pleców w dolnych partiach.  Istotne jest to zwłaszcza dla osób starszych oraz będących trakcie rekonwalescencji po różnego rodzaju urazach. Jednak wysokość materaca też musi mieć swoje granice, gdyż zbyt duża utrudniałaby z kolei wchodzenie na niego osobom niższym. Model Orfeo został zaprojektowany dla wysokości 23 cm, co przez zdecydowaną większość klientów na rynku uznawana jest za najbardziej optymalną.

Warto też dodać, że nieco wyższy materac po prostu dobrze się prezentuje. Z pewnością będzie on ozdobą naszej sypialni, nawet jeśli na co dzień przykrywa go pościel, koc albo pled.

Sprawdzone rozwiązanie

Choć Orfeo jest stosunkowo nowym modelem w kolekcji marki Comforteo, to jednak bazuje on na konstrukcji cieszącej się od lat wielkim uznaniem u naszych odbiorców. Stąd właśnie bierze się nasza pewność, że ten model znakomicie odpowiada potrzebom zdecydowanej większości klientów. Materace wykonane według tego wzorca do tej pory są liderami naszej sprzedaży. A Orfeo jest doskonalszym wariantem tych rozwiązań.

Nie ma wątpliwości, że klienci poszukujący informacji o materacach, odwiedzający salony i rozmawiający z konsultantami postępują słusznie, skoro stawiają temu produktowi wysokie i dopasowane do własnych potrzeb wymagania. To dla nich właśnie stworzono przeróżne warianty w naszej kolekcji.

Ale z drugiej strony, jeśli uważasz swój czas za wyjątkowo cenny, a nie chcesz popełnić błędu przy wyborze materaca, to od razu wypróbuj Orfeo naszej marki w najbliższym salonie. To prawie pewne, że przypadnie Ci do gustu!