fbpx

Oxygen Max – materac sprężynowy

Bardzo wysoki materac o innowacyjnych właściwościach dotleniających oraz nisko-uciskowych. Dwupoziomowy układ sprężyn zapewnia najwyższy komfort snu.

2 845,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Rozmiar
2 845,00  0,00 
Darmowa dostawa - 0,00 zł

Koszt wysyłki 1 szt: 0-60 zł Zobacz opcje wysyłki

Udostępnij:

Innowacyjny, wysoki materac o właściwościach dotleniających. Jego rdzeń stanowi formatka wysokich, nowych na polskim rynku i nisko-uciskowych sprężyn kieszeniowych Smart Pocket o wysokości aż 18 cm. Dzięki innowacyjnemu wykonaniu uzyskują unikalny efekt niskiej uciskowości, co jest jednym z dwóch kluczowych czynników dla osiągnięcia właściwości dotleniających materaca. Z jednej strony zastosowano dodatkową warstwę sprężyn kieszeniowych Top Pocket o wysokości zaledwie 3,5 cm, znakomicie uzupełniających komfort spania i tworzące w ten sposób dwupoziomowy układ sprężyn.

Pomiędzy formatkami sprężyn oraz pomiędzy Smart Pocket a pianką zostały zastosowane przekładki filcowe. Od strony Top Pocket użyto  bardzo nowoczesnej, sprężystej i wytrzymałej pianki wysokoelastycznej Tiger o oryginalnym wyglądzie przypominającym ubarwienie tygrysa. Charakterystyczne dla niej jest znakomite dopasowanie do ciała, sprężystość, ale równeiż szczególna wytrzymałość. Od strony Smart Pocket zastosowano piankę Wysokoelastyczną 3cm.

Pokrowiec wykonany został z unikalnej dzianiny o wysokiej gramaturze i wyposażonej w mikrokapsułki z tlenem. Pikowany włóknem klimatyzującym o wartości 200 g/m2. Dookoła zastosowano ozdobny, wykonany z tkaniny, biały border z granatowym logo Comforteo oraz biały zamek rozdzielczy 360st. Możliwość prania w temperaturze do 60 st.C.

Gwarancja 7 lat

Czas realizacji: do 14 dni

Mikrokapsułki z tlenem

Mikrokapsułki z tlenem

Pokrowiec posiada mikrokapsułki zawierające tlen. Podczas użytkowania materaca mikrokapsułki stopniowo uwalniają swoją zawartość.

Sprężyny Smart Pocket

Sprężyny Smart Pocket

Nowoczesne sprężyny kieszeniowe o wysokości 18 cm. Dzięki innowacyjnemu wykonaniu uzyskują unikalny efekt niskiej uciskowości, co jest jednym z dwóch kluczowych czynników dla osiągnięcia Właściwości dotleniających materaca.

Niska uciskowość

Niska uciskowość

Szczególna cecha sprężyn kieszeniowych typu Smart Pocket. Polega ona inteligentnym reagowaniu na siłę nacisku – im mocniejszy nacisk tym mniejszy opór. W rezultacie te partie ciała, które  bardziej zagłębiają się w materac (np. biodra czy barki) nie są narażone na wzmożone uciskanie. Umożliwia to swobodny przepływ krwi w całym organizmie, co wspomaga dotlenianie mięśni i mózgu.

Inteligentne dopasowanie

Materac posiada innowacyjne sprężyny kieszeniowe, które dzięki swojej nowoczesnej budowie w inteligentny sposób dopasowuje się do każdego użytkownika, bez względu na wzrost i preferowaną pozycję spania.

Właściwości dotleniające

Dobre dotlenienie zależy zarówno od ilości tlenu w naszym otoczeniu, jak również od sprawnego dostarczania go do wszystkich komórek – a zwłaszcza do mózgu. Dlatego materac o właściwościach dotleniających powinien ułatwiać pozyskiwanie tlenu przez organizm (np. zwiększać jego obecność wokół nas), a także ułatwiać jego dystrybucję po całym ciele dzięki nisko-uciskowym sprężynom i piankom. 

Na rynku nie ma obecnie innej metody spełnienia wymogów powyższej definicji niż zastosowanie w materacu jednocześnie nisko-uciskowych sprężyn Smart Pocket oraz pokrowca z Mikrokapsułkami tlenu.

Właściwości relaksacyjne

Dostarczają uczucia ulgi zarówno dla ciała jak też dla psychiki. Wynika to z odpowiednio dobranego układu wielu warstw, ułożonych tak, aby osiągnąć sprężystość progresywną (najmiększe u góry, najtwardsze na dole). Powoduje to, że ciało do pewnego momentu zagłębia się przyjemnie w materacu, stopniowo natrafiając na sprężystsze, a następnie twardsze podparcie. Uzyskany efekt sprzyja odstresowaniu.

Sprężyny Top-Pocket

Sprężyny Top-Pocket

Dodatkowa warstwa sprężyn kieszeniowych Top Pocket o wysokości zaledwie 3,5 cm która, znakomicie uzupełnia komfort spania

Pianka Tiger

Pianka Tiger

Nowoczesna pianka Tiger o oryginalnym wyglądzie przypominającym ubarwienie tygrysa. Charakterystyczne dla niej jest znakomite dopasowanie do ciała, sprężystość, ale również szczególna wytrzymałość.

Długa żywotność

Długa żywotność

Prawidłowe użytkowanie pozwoli cieszyć się pełnowartościowymi właściwościami produktu przez długie lata. Długa żywotność materaca oznacza też znaczące zredukowanie jego kosztów zakupu w skali dłuższych okresów czasu (np. może to oznaczać, że na przestrzeni X lat materac o długiej żywotności został wymieniony tylko raz, podczas gdy inne materace musiały być wymienione 2- 3-, albo 4-krotnie).

Niezależne działanie sprężyn

Niezależne działanie sprężyn

Sprężyny umieszczone są każda w osobnych „kieszonkach”. To rozwiązanie pozwala unikać sztywnego połączenia formatki przy pomocy drutu. Zamiast łączyć same sprężyny – połączono okalające je kieszonki. Dzięki temu każda sprężyna reaguje tylko na nacisk skierowany bezpośrednio na nią, nie powodując uginania się sprężyn sąsiadujących. W efekcie materac zyskuje bardzo dobre właściwości w dostosowywaniu się do anatomicznej sylwetki ciała użytkownika.

Zamek błyskawiczny dookoła materaca, rozdzielający pokrowiec na dwie części

Zamek błyskawiczny dookoła materaca, rozdzielający pokrowiec na dwie części

Zamek umożliwia bezproblemowe zdjęcie pokrowca i tymczasowe rozdzielenie go na dwie osobne części. To rozwiązanie ułatwia wypranie pokrowca w domowej pralce, zwłaszcza w przypadku materacy o dużych rozmiarach.

Dwupoziomowy układ sprężyn

Dwupoziomowy układ sprężyn

Unikalne, warstwowe połączenie sprężyn bonellowych ze sprężynami kieszeniowymi. Rozwiązanie inspirowane słynącymi ze swego komfortu łóżkami kontynentalnymi.

Sprężyny kieszeniowe

Sprężyny kieszeniowe

Produkt posiada wkład w postaci formatki sprężyn kieszeniowych. Każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszonce, dzięki czemu w trakcie snu użytkownik ma zapewnione utrzymanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. To z kolei redukuje potencjalne uciski, zapewniając bardzo dobry wypoczynek i wsparcie dla układu krążenia.

Antyalergiczny

Antyalergiczny

Produkt przyjazny alergikom.

Właściwości ortopedyczne

Właściwości ortopedyczne

Produkt zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa na jego poszczególnych odcinkach. Pomaga to zachować kręgosłupowi naturalną linię, a jednocześnie rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie krwi. Rekomendowany każdemu, kto dba o zachowanie zdrowych pleców i chce zapewnić sobie jak najlepszy wypoczynek podczas snu.

Dwustronny

Dwustronny

Produkt dwustronny z możliwością dowolnego obracania. Rekomendujemy odwracanie materaca raz na 3 miesiące na przemian względem osi: góra – dół oraz głowa – stopy. Znacząco wydłuży to żywotność materaca.

Pokrowiec z możliwością prania do 60 st. C.

Pokrowiec z możliwością prania do 60 st. C.

Pokrowiec można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza, która pomoże zachować higienę i antyalergiczność posłania.

Elegancki wygląd

Elegancki wygląd

Szczególnie piękne wykończenie materaca. W produkcie zastosowano dodatkowe elementy podnoszące znacząco walory wizualne całości. Materace wyróżnione tą cechą polecane są zwłaszcza do tych sypialni, które oprócz funkcji wypoczynkowej mają też za zadanie cieszyć oko i podnosić prestiż.

Twardość do wyboru

Twardość do wyboru

Użytkownik ma możliwość samodzielnego i łatwego wyboru takiego stopnia twardości, który zapewnia mu najwyższy komfort podczas snu.  Wystarczy przewrócić materac na drugą stronę.

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna

Zaawansowana technologia. Wysokoelastyczna pianka poliuretanowa (lub też tzw. zimna pianka) charakteryzuje się świetnymi parametrami elastyczności, dopasowania się do anatomicznych kształtów  ciała i podparcie dla kręgosłupa na jego poszczególnych odcinkach. W porównaniu ze standardową pianką ma dłuższą żywotność, lepszą przewiewność i właściwości antyalergiczne.

Twardość materaca

H2, H3

Wypełnienie Materaca

Pianka Tiger, Sprężyna Top-Pocket, Pianka wysokoelastyczna, Sprężyna kieszeniowa

Dodatkowe właściwości materaca

Inteligentne dopasowanie, Niska uciskowość, Szczególna prozdrowotność, Właściwości dotleniające, Właściwości relaksacyjne, Długi okres gwarancji, Nowość, Taśma 3D lub ozdobna, Zamek dookoła materaca

Wysokość

29 cm

Rozmiar materaca

100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200, 80×200, 90×200

Możesz lubić także…