fbpx

Oxygen Top

Wyjątkowa nakładka na materac o wysokości aż 9 cm. W jej wnętrzu zastosowano połączenie sprężyn kieszeniowych oraz pianki wysokoelastycznej.

1 118,00 

Rozmiar
1 118,00  0,00 
Dostawa przez sklep partnerski - 0,00 zł

Koszt wysyłki 1 szt: 0-0 zł Zobacz opcje wysyłki

Kategoria:

Udostępnij:

Innowacyjna, wysoka nakładka, znakomicie uzupełniająca właściwości dotleniające materacy z grupy Oxygen. Jego rdzeń stanowi formatka niskich sprężyn kieszeniowych Top Pocket o wysokości 3,5 cm. W znaczący sposób przyczyniają się do uzyskania wielowarstwowej sprężystości progresywnej i właściwości relaksacyjnych w materacu. Sprężyny obustronnie zostały obłożone pianką wysokoelastyczną.

Pokrowiec wykonany został z unikalnej dzianiny o wysokiej gramaturze i wyposażonej w mikrokapsułki z tlenem. Pikowany włóknem klimatyzującym o wartości 200 g/m2. Dookoła zastosowano ozdobny, wykonany z tkaniny, granatowy border z białym logo Comforteo oraz biały zamek rozdzielczy. Możliwość prania w temperaturze do 60 st.C.

Gwarancja 3 lata

Mikrokapsułki z tlenem

Mikrokapsułki z tlenem

Pokrowiec posiada mikrokapsułki zawierające tlen. Podczas użytkowania materaca mikrokapsułki stopniowo uwalniają swoją zawartość.

Sprężyny Smart Pocket

Sprężyny Smart Pocket

Nowoczesne sprężyny kieszeniowe o wysokości 18 cm. Dzięki innowacyjnemu wykonaniu uzyskują unikalny efekt niskiej uciskowości, co jest jednym z dwóch kluczowych czynników dla osiągnięcia Właściwości dotleniających materaca.

Właściwości dotleniające

Dobre dotlenienie zależy zarówno od ilości tlenu w naszym otoczeniu, jak również od sprawnego dostarczania go do wszystkich komórek – a zwłaszcza do mózgu. Dlatego materac o właściwościach dotleniających powinien ułatwiać pozyskiwanie tlenu przez organizm (np. zwiększać jego obecność wokół nas), a także ułatwiać jego dystrybucję po całym ciele dzięki nisko-uciskowym sprężynom i piankom. 

Na rynku nie ma obecnie innej metody spełnienia wymogów powyższej definicji niż zastosowanie w materacu jednocześnie nisko-uciskowych sprężyn Smart Pocket oraz pokrowca z Mikrokapsułkami tlenu.

Właściwości relaksacyjne

Dostarczają uczucia ulgi zarówno dla ciała jak też dla psychiki. Wynika to z odpowiednio dobranego układu wielu warstw, ułożonych tak, aby osiągnąć sprężystość progresywną (najmiększe u góry, najtwardsze na dole). Powoduje to, że ciało do pewnego momentu zagłębia się przyjemnie w materacu, stopniowo natrafiając na sprężystsze, a następnie twardsze podparcie. Uzyskany efekt sprzyja odstresowaniu.

Zamek błyskawiczny dookoła materaca, rozdzielający pokrowiec na dwie części

Zamek błyskawiczny dookoła materaca, rozdzielający pokrowiec na dwie części

Zamek umożliwia bezproblemowe zdjęcie pokrowca i tymczasowe rozdzielenie go na dwie osobne części. To rozwiązanie ułatwia wypranie pokrowca w domowej pralce, zwłaszcza w przypadku materacy o dużych rozmiarach.

Antyalergiczny

Antyalergiczny

Produkt przyjazny alergikom.

Pokrowiec z możliwością prania do 60 st. C.

Pokrowiec z możliwością prania do 60 st. C.

Pokrowiec można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza, która pomoże zachować higienę i antyalergiczność posłania.

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna

Zaawansowana technologia. Wysokoelastyczna pianka poliuretanowa (lub też tzw. zimna pianka) charakteryzuje się świetnymi parametrami elastyczności, dopasowania się do anatomicznych kształtów  ciała i podparcie dla kręgosłupa na jego poszczególnych odcinkach. W porównaniu ze standardową pianką ma dłuższą żywotność, lepszą przewiewność i właściwości antyalergiczne.