fbpx

Jaką poduszkę do spania wybrać?

Prawidłowo dopasowana poduszka gwarantuje dopełnienie wypoczynku na materacu. Ale jaka poduszka do spania będzie odpowiednia dla Ciebie? Poduszka ma za zadanie podpieranie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz głowy. W ten sposób mięśnie się rozluźniają, a drogi oddechowe są udrożnione.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że źle dopasowana poduszka może powodować chrapanie, ból i sztywność karku, a nawet bezdech senny. W tym artykule podpowiadamy, czym warto kierować się przy wyborze poduszki, a także jaka poduszka będzie idealna do spania na boku, brzuchu lub plecach.

Jaki typ poduszki wybrać?

Jaką poduszkę wybrać? Warto zwrócić uwagę na materiał wypełniający: naturalny, syntetyczny, piankowy lub lateksowy. Wsad naturalny składa się z pierza oraz puchu, dzięki czemu poduszka jest przyjemna w dotyku, ale niesprzyjająca alergikom. Wsad z włókien syntetycznych to poduszki podobne do puchowych, pozbawione jednak wady alergenności, natomiast materiał z pianki lub lateksu znajduje się w specjalistycznych poduszkach i ma ergonomiczny kształt.

Równie ważna jest wysokość poduszki. Aby kręgosłup, szyja i głowa były dobrze podparte oraz rozluźnione wybierz wysokość poduszki dopasowaną do Twojego stylu spania. Weź pod uwagę również twardość, kształt oraz budowę swojego ciała. Dla każdej osoby idealne podparcie będzie stanowić inna poduszka.

 

Jeśli śpisz na plecach

Jaką poduszkę kupić do spania na plecach? Osoby śpiące w tej pozycji mogą z powodzeniem korzystać z poduszek z naturalnym wsadem. Dobrze sprawdzi się również poduszka ergonomiczna z lateksowym wypełnieniem. Starannie dobrana wysokość ma tu duże znaczenie – spanie na plecach wiąże się bowiem z chrapaniem, a także zwiększa ryzyko bezdechu sennego.

Jeśli śpisz na brzuchu

Zastanawiasz się, na jakiej poduszce spać, jeśli układasz się w nocy na brzuchu? Przemyśl najpierw zmianę pozycji do snu. Spanie na brzuchu jest niekomfortowe dla kręgosłupa i sprawia, że wygina się on w nienaturalny sposób. Jeśli nie chcesz zmieniać pozycji, to postaraj się wybrać poduszkę, która zminimalizuje nadwyrężenie szyi i kręgosłupa. Możesz skorzystać z nakładki na materac, która uprzyjemni Ci wypoczynek.

Warto postawić na jak najniższą poduszkę, lub zaopatrzyć się w poduszki z pianki termoelastycznej. Dobrym wyborem będzie poduszka lawendowa, która odkształca się i dopasowuje do sylwetki ciała. Kojący aromat lawendy sprzyja zasypianiu, a liczne otwory na powierzchni poduszki umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jeśli śpisz na boku

Pozycja na boku jest sprzyjającym zdrowiu ułożeniem. Na jakiej poduszce powinno się spać, jeśli preferujesz tę pozycję? Przede wszystkim zwróć uwagę na wysokość, która będzie chronić kark i plecy – za niska lub za wysoka poduszka spowoduje nienaturalne wygięcie kręgosłupa. Wybór właściwej wysokości jest niełatwym zadaniem, dlatego warto skonsultować to z profesjonalistami z Comforteo.

Dobrze dobrana twardość powinna zapobiegać przemieszczaniu się głowy podczas snu, a poduszka powinna utrzymywać głowę na odpowiedniej wysokości i dbać o kręgi szyjne. Poduszka ergonomiczna dla osób śpiących na boku musi wykazać się odpowiednią stabilnością, dlatego warto wybierać modele od sprawdzonych marek, takich jak Comforteo w sklepie online.

Poduszki specjalistyczne i dla alergików

Zastanawiasz się, jaka poduszka jest najlepsza do spania dla osób o specjalnych wymaganiach? Przedstawiamy kilka rodzajów specjalistycznych poduszek, które stworzone zostały z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników. Jednym z modeli tego typu poduszek jest poduszka chłodząca Visco Gel. Składa się ona z dwóch części: chłodnej warstwy Watergel oraz termoelastycznej pianki, która dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury. To połączenie zapewnia wyjątkowy komfort snu jak na łóżku wodnym, a nasączony żelem aloesowym pokrowiec ma dobroczynne właściwości dla skóry.

Dla osób lubiących spać w zmiennych pozycjach dobrze sprawdzą się poduszki z wypełnieniem piankowym, które mają dodatkowo właściwości hipoalergiczne. Wsad z pianki termoelastycznej czy lateksowej sprawdzi się w przypadku osób, które mają problemy z kręgosłupem i uczuleniem na pierze. Piankowa poduszka jest idealna nie tylko dla alergików. Jeśli zastanawiasz się, jaka poduszka do spania w ciąży będzie odpowiednia, to warto zwrócić uwagę właśnie na modele z wypełnieniem z pianki.

Podsumowanie

Pamiętaj, że nie ma jednej idealnej poduszki, która sprawdzi się dla każdego. Podczas zakupów zwróć uwagę na twardość, rodzaj wypełnienia, stabilność, wysokość oraz dodatkowe właściwości. Dopasuj również poduszkę do indywidualnych potrzeb, takich jak wzrost, budowa ciała i preferowaną pozycję spania. Poduszka dla alergików, poduszka chłodząca, a może model z naturalnym wypełnieniem? Wybór jest naprawdę spory, dlatego warto znać swoje potrzeby, aby podjąć właściwą decyzję zakupową. Na szczęście sklep z meblami do sypialni i salonu Comforteo zapewnia kompleksową pomoc ze strony konsultantów.