fbpx

Dla Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni, w które możemy się odwdzięczyć za wszystko swoim Dziadkom czy rodzicom, którzy teraz tę ważną rolę odgrywają w życiu naszych dzieci. Jak najlepiej to zrobić? Przede wszystkim, postarać się spędzić je razem z nimi – nie ma nic cenniejszego. W te święta warto też obdarować ich prezentem. W tej kwestii postaramy się Wam pomóc. Przedstawiamy kilka produktów z naszej oferty, które będą bardzo praktyczne i z pewnością przydadzą się w życiu codziennym.

 

Twoja Babcia kocha kwiaty? Niech to one będą motywem przewodnim prezentu. Postawmy jednak na coś bardziej praktycznego, co posłuży latami. Nasza propozycja to poduszka Lawenda, która pachnie jak kwiat lawendy. Dlaczego akurat taki zapach? Jest on często wykorzystywany w aromaterapii. Działa uspokajająco, ale również pomaga osobom borykającym się z bezsennością, nadciśnieniem, obrzękami, a nawet zaburzeniami okresu menopauzy (jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o właściwościach aromaterapii, zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem). Piękna woń to nie jedyna zaleta tej poduszki. Została ona wykonana z pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury ciała zapamiętuje jego kształt. Dzięki temu znakomicie podpiera głowę i szyję, zapewniając zdrowy i komfortowy sen.

Dla Babci poduszka, a co dla Dziadka? Co powiecie na komplet poduszek – dla niej i dla niego. Aby prezent był bardziej spersonalizowany, dobierzmy model, który będzie swoimi właściwościami odpowiadał jego potrzebom. I tak poduszka Active kształtem przypomina tę proponowaną dla Babci, jednak wykonana jest z innej pianki. W swoim wnętrzu kryje wysokiej jakości lateks, który w swoim składzie zawiera aż 20% naturalnego mleczka kauczukowego. Specjalnie zastosowane otwory sprawiają, że nie akumuluje ciepła i odprowadza wilgoć. Model ten ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, ale co najważniejsze, znakomicie eliminuje nacisk na kręgosłup i naczynia krwionośne. Dzięki temu nawet po kilku godzinach spędzonych na czytaniu gazet nie będzie mu doskwierał ból karku.

Niestety wraz z wiekiem pojawia się coraz to więcej dolegliwości. Często osoby starsze skarżą się na drętwienie kończyn czy bóle pleców. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że olbrzymi wpływ na te dolegliwości ma to, na czym śpimy? Zbyt twarda powierzchnia spania powoduje ucisk na naczynia krwionośne, złe ułożenie ciała podczas snu co skutkuje bólem oraz ciągłym wybudzaniem się w nocy. Zbyt miękki materac również ma negatywny wpływ, ponieważ sprawia, że nasze ciało się w niego zapada a kręgosłup zamiast być w linii prostej układa się w literę „U”. Znakomitym rozwiązaniem będzie dobranie odpowiedniego materaca, np. takiego jak Silver Protect o prozdrowotnych właściwościach. Nie tylko znakomicie dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała, ale również dzięki specjalnym nacięciom na wierzchniej warstwie pianki Gelax delikatnie „rozmasuje” zmęczone mieście. Dodatkowo posiada specjalistyczny pokrowiec z jonami srebra o działaniu antybakteryjnym – polecany w szczególności osobom borykającymi się z częstymi infekcjami skóry czy dróg oddechowych. Poszukujesz czegoś twardszego? Proponujemy model Sognato, który w swoim wnętrzu kryje formatkę niezależnie działających sprężyn kieszeniowych podzielonych na 7 stref twardości, obłożonych po dwóch stronach grubą warstwą pianki Komfort o zwieszonej gęstości. Zdecydowanym plusem jest też wysokość tego materaca (ma on aż 24 cm wysokości). Ułatwia to wstawanie oraz siadanie na łóżku bez nadmiernego obciążania odcinka lędźwiowo-krzyżowego.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że zakup nowego materaca łączy się ze sporym wydatkiem. Mamy również inne, tańsze propozycje, które mogą okazać się również bardzo pomocne. Nakładki na materac, inaczej nazywane topperami można traktować jako dodatek do tradycyjnego materaca w sytuacji, w której nie odpowiada nam już twardości oryginalnej powierzchni. Sprawdzą się one również u osób, które śpią na kanapach – wyrównają one jej powierzchnię oraz zwiększają komfort snu. I tak aby powierzchnia spania była bardziej miękka, zdecydujmy się na nakładkę lateksowątermoelastyczą bądź wykonaną z kombinacji tych dwóch rodzajów pianek – Toplatermo Soft. Dla osób szukających czegoś twardszego proponujemy nakładkę wykonaną z przewiewnej pianki wysokoelastycznej (4 cm, 6 cm lub 9 cm jak w przypadku modelu Toplatermo Hard) lub tę, w której wnętrzu jest mata kokosowa.

Jeśli Twoi dziadkowie potrzebują wsparcia innych, pomyślmy o czymś, co ułatwi im codzienne czynności. Stelaż elektryczny jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i może okazać się pomocny zarówno dziadkom, jak i ich opiekunom. Można go zamocować niemalże w każdym łóżku. Za pomocą pilota regulowana jest jego wysokość oraz położenie zarówno od strony głowy, jak i nóg. Dzięki temu osoba leżąca samodzielnie będzie mogła np. podnieść tułowie na tyle, aby móc spokojnie napić się, zjeść czy po prostu zmienić pozycję. Choć jest to dość trudny temat, pamiętajmy, że osoby schorowane w dalszym ciągu chcą być jak najbardziej samodzielne. Postarajmy się im to ułatwić na tyle, ile jest możliwe, aby nie czuły się one zależne od innych domowników.

Choć w pędzie życia codziennego często brakuje nam czasu, postarajmy się odwiedzić naszych dziadków i spędzić z nimi ich święto. Cieszmy się każdą chwilą spędzoną wspólnie, która w przyszłości będą miłym wspomnieniem. Pogawędki przy herbacie, słuchanie opowiadań z lat ich młodości – takie chwile są bezcenne. A prezenty – choć nie są najważniejsze zawsze miło je dostać.