fbpx

Królowa Astoria

Proszę państwa, mamy niekwestionowaną królową w ofercie sklepu Comfort4U – łóżko kontynentalne Astorii! To jak dotąd prawdziwy bestseller tego roku w naszym asortymencie. Doceniony nawet przez takie gwiazdy sportu jak Iga Baumgart-Witan, naszą medalistkę mistrzostw świata i Europy w biegach na czterysta metrów. Jest nam tym przyjemniej o tym zakomunikować, że tegoroczny hit sprzedażowy należy do najdroższych produktów w sklepie Comfort4U. Potwierdza to tylko wcześniejsze spostrzeżenia, że nasi klienci nastawieni są przede wszystkim na najwyższą jakość, wygodę i szczególną urodę mebla. Cieszymy się niezmiernie, że to wszystko znajdują właśnie u nas!

 

 

 

 

Nazwa zarezerwowana dla najlepszych

Z czym się kojarzy nazwa Astoria? Z wytwornym i prestiżowym hotelem? Jeśli tak, to całkiem słusznie. Pierwszy hotel Astoria powstał pod koniec dziewiętnastego wieku w Nowym Jorku i przez pewien czas był największym tego rodzaju kompleksem na świecie. Nazwę zawdzięcza pierwszym właścicielom, a mianowicie kuzynom Williamowi Waldorfowi Astorowi oraz Johnowi Jacobowi Astorowi IV. Ze względu na swoje wyjątkowe rozmiary, prezencję i wygodę hotel Waldorf-Astoria (to jego nazwa z pierwszego okresu świetności) bardzo szybko zyskał renomę i uznanie na całym świecie.

Od tej pory nazwa Astoria była nadawana innym hotelom na całym świecie, dla podkreślenia oferowanego przez nie luksusu i splendoru niczym w ich nowojorskim pierwowzorze. Również założony w 1924 roku bydgoski klub piłkarski Astoria zawdzięcza swoje miano temu najsławniejszemu wówczas hotelowi świata. Zatem nie powinno nikogo dziwić, że tak wyjątkowe łóżko kontynentalne (nazywane też „hotelowym”) postanowiliśmy uwieńczyć tak znamienitym imieniem.

 

 

Zmodernizowany komfort

Z pozoru konstrukcja nie odbiega od typowego łóżka kontynentalnego. Część bazowa stanowi oparcie dla sprężyn bonellowych. Wyżej jest warstwa sprężyn kieszeniowych o siedmiu polach twardości. Na samej górze znajduje się gruba nakładka (topper), wykonana z najwyższej jakości pianki. W ten sposób uzyskiwana jest głęboka sprężystość progresywna, czyli taka, gdzie górna warstwa zapewnia jak najlepsze dopasowanie do kształtu ciała, środkowa odpowiada za jego właściwe ułożenie, a dolna – resoruje naciski obu wyżej umieszczonych materacy. Jest to układ wypróbowany od wielu dekad i niezwykle popularny w krajach anglosaskich.

Jednak w Astorii te sprawdzone rozwiązania ujęto w nowej, błyskotliwej formie. Zamiast układać warstwowo trzy rodzaje materacy (tj. materac bazowy, materac właściwy i nakładkę) – wykonano jeden materac zawierający wszystkie trzy warstwy. Ten tylko z pozoru kosmetyczny zabieg ma zdecydowanie pozytywny wpływ na komfort i ogólny charakter całego łóżka. Merytoryczną istotą tych zmian jest usunięcie barier dla tak pożądanej sprężystości progresywnej w postaci pianek i tkanin oddzielających warstwy sprężyn w tradycyjnym łóżku hotelowym. Dzięki temu poszczególne warstwy wchodzą ze sobą w bezpośrednią interakcję, a to z kolei znacząco poprawia wygodę. Nie bez znaczenia jest również użycie w górnej części tego super-materaca innowacyjnej pianki Gelax, stanowiącej swoiste połączenie najlepszych pianek na świecie, tj. termoelastycznej, wysokoelastycznej i żelowej.

 

 

 

Wykwintna prezencja

Idea połączenia wszystkich warstw sprężystości progresywnej w jednym super-materacu zmienia też estetykę całego łóżka. Wizualnie staje się ono masywniejsze, bardziej prestiżowe, a przez to plasuje się zdecydowanie w klasie premium oferty Comfort4u. Górna warstwa nadal przypomina klasyczną nakładkę dzięki optycznemu wyizolowaniu jej od reszty materaca za pomocą głębokiego wcięcia. Jednocześnie wcięcie to jest pokryte tą samą tkaniną tapicerską, co reszta łóżka, podkreślając jego jednolitość.

Wierzch nakładki zdobiony jest pikami stylizowanymi na brytyjski futon, które świetnie korespondują ze stylem Chesterfield na zagłówku łóżka. Krawędzie obszyto wydatną lamówką, a boki super-materaca – ozdobiono gęstymi, pionowymi przeszyciami. Aby uniknąć wrażenia zwalistości tej dość masywnie prezentującej się bryły łóżka, wprowadzono do niego też pierwiastek lekkości w postaci na filigranowych nóżek w metalicznym, złotym kolorze.

 

 

W centrum sypialni

Powodzenie, jakim cieszy się w naszym sklepie łóżko Astoria bardzo nas cieszy, ale też wcale nie dziwi. Jest ona kwintesencją piękna połączonego z błogim, zdrowym wypoczynkiem. Staje się bezapelacyjnie centralnym punktem sypialni nadając jej wytwornego i gustownego charakteru, a jednocześnie zabiera mniej miejsca niż tradycyjne łóżka.

Pozostaje nam życzyć jej królewskiej mości Astorii kolejnych miesięcy i lat pełnych sukcesów! Z pewnością nie zawiedzie zaufania, które pokładają w niej nasi klienci.

 

Zobacz łóżko kontynentalne Astoria.

 

 

Tekst jest własnością intelektualną marki Comfort4u (oznaczanej również przez C4U) należącej do firmy Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz sp.j. Wszelkie kopiowanie wymaga pisemnej zgody firmy Meble Marzenie.