fbpx

Ile godzin snu potrzebuje Twój znak zodiaku?

Sen jest ważny dla każdego człowieka. Ale jak to jest, że niektórzy potrzebują kilka godzin snu, a inni nawet po 8 godzinach chętnie położyliby się znów do wygodnego łóżka? Może taki nasz urok, a może zapisane jest to w gwiazdach? Przy okazji Andrzejek i wróżb z nimi związanych, postanowiliśmy sprawdzić, co mówi na ten temat znak zodiaku, w którym się urodziliśmy. Przeczytaj i sprawdź.

 

Baran

Osoby spod tego znaku kierują się w życiu ambicją i pasją. Kochają konkurować z innymi, daje im to zapał do działania. Zazwyczaj śpi około 7 godzin. Jednak gdy jest w wirze pracy, 6 godzin może być w zupełności wystarczające, aby mieć siły do dalszych działań.

 

Byk

Byki uwielbiają wygodne życie oraz zajęcia, które go relaksują. Należą do nich czynności zajmujące ręce – może to być np. ogrodnictwo lub gotowanie. Ale największą przyjemność sprawia sen! Byki mogą przespać prawie cały dzień, a pobudka dopiero na obiad to nic dziwnego w ich przypadku.

 

Bliźnięta

Bliźnięta to dwie osoby w jednym ciele. Sprawia to, że są one nieprzewidywalne. Dookoła nich jest zawsze wielu znajomych – nic dziwnego, dzięki ich pomysłowości i żywiołowości przyciągają innych niczym magnes. Nie zrezygnują z wyjścia na imprezę, bawiąc się do białego rana. Wtedy zadowoli je nawet mała godzinka snu, choć normalnie przesypiają nawet 9 godzin.

 

Rak

Raki zdecydowanie najlepiej czują się w swoich czterech ścianach. Dla pełni szczęścia potrzebują rodziny i… wygodnego łóżka. Prawdziwy relaks przynosi mu długi sen – tego nigdy nie ma dość. Jest mistrzem w tej dziedzinie i bez problemu pobija kolejne rekordy, przesypiając ponad 12 godzin.

 

Lew

Lew to prawdziwy kot, który kocha drzemki. Nawet w czasie snu jest bardzo czujny – wybudzić go może nawet najmniejszy szelest. Często lubi uciąć sobie półgodzinną drzemkę na wygodnej kanapie czy w fotelu, jednak jego prawdziwym królestwem jest duże łóżko, w którym może się komfortowo położyć.

 

Panna

Dla Panny zdecydowanie na pierwszym miejscu jest praca. Osoby spod tego znaku są niezawodne, praktyczne i twardo stąpające po ziemi. W życiu kieruje się rozumem. Gdy znajdzie swoja wymarzoną pracę, oddaje się jej w 100%, czasem zapominając o odpowiedniej długości snu. Dlatego w jej przypadku bardzo ważny jest dobór odpowiedniego materaca, aby nawet te kilka godzinek snu w pełni wykorzystać i być gotowym do dalszych wyzwań.

 

Waga

Wagi całymi dniami starają się pomóc wszystkim dookoła, dlatego sen jest dla nich jedynym czasem w ciągu dnia, tylko dla siebie. Choć w ciągu doby nie mają zbyt wiele czasu na relaks, na sen poświęcają solidne 8 godzin.

 

Skorpion 

Osoby spod znaku Skorpiona to perfekcjoniści. Nie mogą spokojnie zasnąć, póki nie wykonały swoich zadań do końca. Ich sen jest niespokojny i przerywany, dlatego poświęcając na sen 8 godzin, czują się nadal zmęczone. Nerwy nie pozwalają organizmowi prawidłowo wypocząć. Dlatego właśnie dla skorpionów ważne jest to, aby odpowiednio zrelaksować się przed zaśnięciem. Pomocna okaże się aromaterapia. Jak ją wykorzystać, możesz przeczytać tutaj.

 

Strzelec

Strzelce są pełne optymizmu i nienawidzą rutyny. Każdą wolną chwilę wolą poświęcać na samorozwój niż na sen. Uważają, że życie jest zbyt krótkie, aby je przespać! Dlatego 6 godzin snu to dla niego maksimum, jakie jest w stanie wygospodarować w ciągu dnia.

 

Koziorożec

Koziorożce doskonale wiedzą, co mają robić. Dlatego tak bardzo nie lubią, gdy ktoś inny ich poucza. Są to osoby zdyscyplinowane, które małymi krokami osiągają swoje cele. Same doskonale wiedzą, ile godzin snu jest dla nich najodpowiedniejsze – kładą się spać o takiej godzinie, aby czuć się wypoczętym, gdy już zadzwoni budzik. Na wakacjach pozwalają sobie na dłuższy odpoczynek.

 

Wodnik

Wodnik to bardzo inteligentny znak zodiaku, który ma problem, aby wyłączyć swoje analityczne myślenie, nawet kładąc się spać. Zdecydowanie utrudnia mu to zasypianie, na które często poświęca przynajmniej godzinę. Dlatego mimo odpowiednio zaplanowanego czasu, często nie  przysypia tych 7-8 godzin. Więc jeśli z samego rana nie ma żadnych obowiązków, pozwólmy mu odpocząć. Dzięki temu nabierze sił do kolejnych rozmyślań.

 

Ryby

Ryby są romantyczne i emocjonalne. Kochają bujać w obłokach, dlatego sen jest dla nich ucieczką od codziennego życia. Dla osób spod tego znaku w szczególności ważne są sny. Uwielbiają pamiętać, co przyśniło im się tej nocy i wracać do nich myślami w ciągu dnia.

 

 

Tekst jest własnością intelektualną marki Comfort4u (oznaczanej również przez C4U) należącej do firmy Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz sp.j. Wszelkie kopiowanie wymaga pisemnej zgody firmy Meble Marzenie.