fbpx

Fakty i mity na temat łóżek kontynentalnych

W Polsce najpopularniejsze są tradycyjne łóżka ze stelażem, jednak z roku na rok rośnie zainteresowanie łóżkami kontynentalnymi. Ten, kto ceni sobie najwyższy komfort snu, powinien zwrócić na nie szczególną uwagę. Bardzo popularne na zachodzie, u nas jest to jednak jeszcze niezbyt dobrze znany temat. W związku z tym, wokół nich powstało wiele mitów. Sprawdźmy, które z nich są prawdziwe.

 

 

Łóżko kontynentalne tylko do dużych sypialni – MIT

Bryła łóżek kontynentalnych różni się od tych tradycyjnych. Materac ułożony jest bezpośrednio na specjalnych boksach, przez co jego krawędzie licują się z podstawą. W efekcie zaoszczędzamy nawet kilkanaście centymetrów! Należy jednak pamiętać, że łóżka te są wyższe od tych tradycyjnych. Wybierzmy więc model, który nie przytłoczy niewielkiej sypialni.

 

 

 

 

Pasują tylko do elegancko urządzonych wnętrz – MIT

Wiele modeli i rodzajów tkanin obiciowych pozwala dopasować łóżko do każdej aranżacji wnętrza. W naszej ofercie można znaleźć łóżka kontynentalne z bogato zdobionym zagłówkiem oraz stylowymi przeszyciami na pokrowcu materaca, jak również modele o bardziej nowoczesnej stylistyce. Zobacz wszystkie modele z naszej oferty.

 

 

 

 

 

Łóżko kontynentalne polecane jest osobom starszym – FAKT

Dzięki temu, że zbudowane jest ono z kilku warstw – boksów, materaca właściwego oraz toppera na materac, jest ono wysokie. Ułatwia to wstawianie oraz siadanie na łóżku bez nadmiernego obciążania kręgosłupa.  Jest to szczególnie ważne dla osób starszych oraz tych, którzy odczuwają bóle pleców.

 

 

 

 

 

Polecane dla osób z bólami kręgosłupa – FAKT

Wile warstw w łóżku kontynentalnym sprawia, że komfort snu jest na najwyższym poziomie. Znakomicie podpiera kręgosłup na każdym jego odcinku i dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, redukując ucisk na naczynia krwionośne. Zapobiega to drętwieniu kończyn oraz pomaga rozluźnić spięte mięśnie.

 

 

 

 

 

Łóżko kontynentalne nie posiada pojemnika na pościel – MIT

Faktycznie, standardowa konstrukcja tego typu łóżek nie posiada wbudowanego pojemnika na pościel. Istnieją jednak wyjątki – jednym z nich jest Korfu.  Na samym dole konstrukcji znajdują się dwa pojemniki na pościel, z wygodnym mechanizmem podnośników gazowych. Nie wpłynęło to jednak na zmniejszenie ilości warstw, które zapewniają najwyższy komfort snu.

 

 

 

 

 

Łóżko kontynentalne jest droższe od łóżka tapicerowanego – MIT

Przeglądając różne modele, możemy odnieść wrażenie, że łóżka kontynentalne są droższe od tych standardowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że są one kompletne. Aby uzyskać porównywalny komfort snu na tradycyjnym łóżku, musimy  dokupić do niego stelaż bądź pojemnik na pościel, wysokiej jakości materac oraz topper, czyli materac nawierzchniowy. Po zsumowaniu tego wszystkiego ceny są dość zbliżone.

 

 

 

 

 

 

Tekst jest własnością intelektualną marki Comfort4u (oznaczanej również przez C4U) należącej do firmy Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz sp.j. Wszelkie kopiowanie wymaga pisemnej zgody firmy Meble Marzenie.