fbpx

Wybierz dla siebie wygodny materac lateksowy

Materace lateksowe to jedno z najlepszych rozwiązań jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego dla nas posłania. Wynika to z faktu, że lateks jest elastycznym, odpornym na działanie roztoczy komponentem, docenianym od dziesiątek lat na całym świecie.

 

Ten komponent wykorzystywany do produkcji materacy do spania posiada wiele zalet, niemniej najważniejszymi są jego wytrzymałość, elastyczność, hipoalergiczność, idealne dopasowanie do krzywizn ciała i odporność na rozwój drobnoustrojów.

 

Lateks uzyskuje się poprzez nacinanie kauczukodajnych roślin i zbieranie występującego w nich soku, który przetwarza przy użyciu substancji stabilizujących. Naturalny kauczuk nie powoduje nadmiernej eksploatacji środowiska, ponieważ jest to surowiec odnawialny.

 

Pianka lateksowa nie jest zbyt spolegliwa i szybko wraca do swojej pierwotnej formy. Zapewnia równomierne rozłożenie masy ciała, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się punktów uciskowych. Idealnie podpiera nasze ciało, rozluźnia mięśnie, a przez swoją wytrzymałość jest gwarancją komfortowego wypoczynku na lata. Zasypiając na materacu lateksowym 90 x 200 cm czy też 180 x 200 cm (szerokość nie ma tu większego wpływu) zapewniamy sobie niezbędną regenerację, tak bardzo potrzebną nam w czasach, kiedy w ciągu dnia rzadko mamy czas na odpoczynek.

 

Materac, w którym zastosowano piankę lateksową to idealny materac dla alergików. Możemy być spokojni, że nie rozwiną się w nim ani grzyby ani roztocza. Lateks jest bowiem mikro-środowiskiem niesprzyjającym ich rozwojowi. Wysoki poziom higieny, jaki zapewni nam taki rodzaj posłania, zwiększy nasze poczucie komfortu.

 

Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego materaca mamy kilka opcji do wyboru. Możemy wybrać produkt stricte lateksowy, np. Comfort. Z kolei dla użytkowników o bardzo wysokich wymaganiach polecamy popularną kombinację: materac z pianki visco (to inne określenie pianki termoelastycznej), pianki kaltschaum (tj. wysokoelastycznej) a także lateksu. Znakomitym przykładem będzie tu model Begonia, albo Lotos, z naszej autorskiej kolekcji Comfort Style. Jeżeli zaś preferujemy twardsze posłania, idealny będzie materac kieszeniowy z użyciem pianki lateksowej, taki jak Oscar.

 

Często pada pytanie czy materace lateksowe są drogie? To zależy jak na to spojrzeć. Jeśli kupimy produkt z tanich surowców niższej jakości, będziemy musieli wymieniać go częściej. Lateksowy materac jest inwestycją na dłuższy czas. Na przestrzeni dziesięciu lat może się okazać nawet tańszy, niż kilka prostszych materacy, które będziemy musieli w tym czasie kupić. Jak widać chwilowa oszczędność w dłuższej perspektywie czasowej wcale nie musi przynosić tyle korzyści, ile bylibyśmy w stanie uzyskać dzięki wysokiej klasy produktowi o spodziewanym długim okresie żywotności. Jeżeli doliczymy do tego jeszcze koszty zdrowia, nieprzespane noce i dni bez energii, rachunek wydaje się być bardzo prosty.