fbpx

TOP 5 materacy dla alergików i nie tylko

 

Problemy związane z alergią dotykają coraz to większej liczby ludzi. Szacuje się , że zmaga się z nimi nawet 30% społeczeństwa, a za 5 lat ta liczba może wzrosnąć nawet do 50%! Oznacza to, że połowa populacji będzie zmagać się z reakcją alergiczną na minimum jeden alergen!

Wiele ludzi zmaga się z alergią na roztocza i grzyby, które występują w każdych domach. Ich obecność w sypialni, a dokładniej w materacach do spania może być powodem kaszlu, kataru, wysypki oraz duszności. Wysokie stężenie może być kłopotliwe nie tylko dla alergików, ale również dla zdrowych osób. Poranne bóle głowy, drapanie w gardle oraz uczucie zmęczenia może być jedną z tych oznak. Jak więc z tym walczyć, aby spać bezpiecznie? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie specjalny materac dla alergików, który zadba o twoje zdrowie, gdy ty śpisz.

 

 

Oto nasze TOP 5 najlepszych materacy antyalergicznych i nie tylko!

 

 

Ergolatex

 

Ergolatex, to materac, który zadba zarówno o twój kręgosłup jak również pomoże Ci rozprawić się z alergenami w twoim łóżku. Elastyczny, zapewniający wiele punktów podparcia, redukuje nacisk na naczynia krwionośne, dzięki czemu nie obudzisz się z uczuciem zdrętwiałych kończyn. Ten szczególny materac do spania tworzą trzy specjalistyczne warstwy –pianka wysokoelastyczna obustronnie okrytą grubą warstwą lateksu. Zastosowanie tych materiałów, pozwoliło uzyskać właściwości antyalergiczne posłania. Przewiewna pianka wewnątrz materaca nie absorbuje wilgoci. Lateks natomiast posiada właściwości ograniczające rozwój pleśni, roztoczy i grzybów. Również pokrowiec na materac  jest pomocny w walce z alergenami. Możliwość prania w temperaturze do 60 st. pozwala skutecznie pozbyć się roztoczy z pokrowca. Specjalna siatka 3D dookoła poprawia cyrkulację wewnątrz materaca, w efekcie również wzmacnia antyalergiczność.

 

 

Silver Protect

Materac do sypialni o iście zdrowotnych właściwościach, to właśnie Silver Protect. Ten materac kieszeniowy wzbogacony został o warstwę innowacyjnej pianki Gelax. Łączy ona w sobie właściwości pianki żelowej, wysokoeastycznej oraz termoelastycznej. Idealnie dopasowuje się do kształtów ciała, jest sprężysta ale również przewiewna, co zapobiega zatrzymywaniu się wilgoci wewnątrz materaca i powstawaniu grzybów i pleśni. Dodatkowe moletowanie wierzchniej warstwy daje uczucie delikatnego masażu podczas snu, działając kojąco na zmęczone mięśnie. Wyjątkowy pokrowiec Silver, wzbogacony o jony srebra o działaniu antybakteryjnym polecany jest w szczególności osobom borykającym się z częstymi infekcjami dróg oddechowych i skóry, jak również alergikom. Specjalna siatka 3D poprawia cyrkulację powietrza, a możliwość prania pokrowca w temperaturze do 60 st. pozwala na bieżąco eliminować alergeny. Dla ułatwienia dbania o higienę posłania, w pokrowcu zastosowano zamek 360 st., ułatwiając w ten sposób jego zdejmowanie i pranie.

 

 

Comfort     

Wkład materaca Comfort w całości składa się z pianki lateksowej. Jak już wiemy, lateks to ważny sprzymierzeniec w walce z roztoczami, grzybami i pleśnią. Posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Jednak to nie jedyne zalety tego materaca. Jest on niezwykle elastyczny, przewiewny a dodatkowo posiada właściwości ortopedyczne. Ale nie tylko sam lateks zapewnia odpowiednia cyrkulację powietrza, również pokrowiec Aero. Możliwość prania w temperaturze do 60 st. oraz ułatwiający zdejmowanie zamek 360 st. pomaga zadbać o higienę w sypialni.

 

 

 

 

Cleo 

Nowość w rodzinie materacy do spania Comforteo. Cleo powstała z myślą o tych, którzy szczególną wagę przykładają do zdrowia i higieny snu. Sprężyny kieszeniowe  o 7 polach twardości zadbają o Twój kręgosłup, zapewniając mu idealne podparcie. Na szczególną uwagę zasługuje specjalistyczna pianka antybakteryjna, która chroni nas przed infekcjami. Jej właściwości pomogą zawalczyć o dobre samopoczucie każdego dnia, a dodatkowe moletowanie jej wierzchniej warstwy delikatnie rozmasuje nasze zmęczone mięśnie. Prozdrowotne właściwości zostały uzupełnione o zastosowanie pokrowca na materac Silver z jonami srebra o działaniu antybakteryjnym, polecany osobom z alergiami i częstymi infekcjami. Możliwość łatwego zdejmowania i prania w wysokich temperaturach pomoże zwalczyć wszelkie alergeny.

 

 

 


Prezzo-Forte 

Ten wyjątkowy materac jest dowodem na to, że dbanie o zdrowie wcale nie musi być drogie. Zastosowano w nim specjalistyczne sprężyny kieszeniowe o 7 strefach twardości. Każda z tych sprężyn działa niezależnie od innych, dlatego zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa zachowując jego anatomiczny kształt. Ten efekt został wzmocniony dzięki zastosowaniu pianki wysokoelastycznej, która zapewnia bardzo komfortowy sen. Jej dodatkową właściwością jest to, że jest przewiewna, dzięki czemu zapobiega zatrzymywaniu się wilgoci wewnątrz materaca do spania. Dla wzmocnienia tego efektu zastosowano również wspomagający cyrkulacje powietrza pokrowiec Aero. Tak jak we wcześniejszych modelach zadbano o to, aby móc go prać w wysokich temperaturach – dla eliminacji wszelkich roztoczy, grzybów i pleśni, która mogła być w naszym posłaniu.

 

 

 

 

To nie jedyne materace dla alergików, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Szeroka gama produktów pozwoli znaleźć każdemu najlepszy materac, który spełni jego wszystkie wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Materac antyalergiczny i antybakteryjny