fbpx

Czy warto zainwestować w materac nawierzchniowy?

 

Jak przedłużyć  żywotność naszego materaca do spania? Co zrobić w sytuacji, kiedy nie stać nas na zakup nowego materac,a a ten, który posiadamy, nie spełnia on już swojej roli tak ja na początku? A może zależy nam po prostu na zwiększeniu swojej wygody podczas snu? Idealnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w dopasowany do naszych potrzeb topper na materac.

 

Materac nawierzchniowy to niewielkiej wysokości nakładka, stworzona przy użyciu pianek, takich jak np. lateksowa, wysokoelastyczna, termoelastyczna, żelowa lub też przy wykorzystaniu  maty kokosowej. Toppery  na materac różnią się między sobą twardością, właściwościami oraz tkaniną z jakiej zrobiony jest ich pokrowiec. Nie bez powodu zwróciliśmy na to Państwa uwagę, bowiem odgrywa on bardzo ważną rolę, najczęściej zwiększając znacząco poziom higieny spania.

 

 

Jakie są zalety materaca nawierzchniowego?  Zacznijmy od głównego atutu – czyli zwiększenie wygody.  Dodatkowa warstwa na naszym materacu zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie do krzywizn ciała, sprawia że ciało lepiej układa się na posłaniu, a sen jest bardziej regenerujący. \

Właściwości pianek, z których stworzony jest dany materac nawierzchniowy, są różne, dlatego po określeniu naszych potrzeb będziemy w stanie wybrać idealne dla nas rozwiązanie.

Jeżeli pragniemy uczucia otulenia i przytulności wybierzmy topper na materac z pianki termoelastycznej (tzw. memory ), doskonale dopasowującej się do kształtów ciała i podpierającej kręgosłup. Zapewni ona mięśniom odpowiednią regenerację.

Jeśli chcemy, by zwiększyła się elastyczność naszego materaca, dobrym wyborem będzie zakup nakładki z pianki wysokoelastycznej . Pianka wysokoelastyczna świetnie podpiera kręgosłup na wszystkich jego odcinkach, jest przewiewna i wytrzymała.

Doskonałą opcją jest także nakładka z nowoczesnej pianki Gelax, która łączy sobie zalety trzech pianek tj. pianki wysokoelastycznej – sprężystość, termoelastycznej – idealne dopasowanie i żelowej – czyli przewiewność i efekt chłodzenia.

Gdy zależy nam na utwardzeniu naszego materaca, warto zwrócić uwagę na topper na materac z matą kokosową. Jest  to najlepszy sposób, by bez wymiany starego materaca na nowy, zwiększyć sztywność naszego posłania.

Niekiedy, gdy nie mamy możliwości wygospodarowania miejsca na łóżko,  śpimy na rozkładanej wersalce lub kanapie z funkcją spania. Użycie nakładki w takiej sytuacji pomoże nam lepiej wypocząć podczas snu, zniweluje ona bowiem wszelkie nierówności występujące w takim posłaniu.

Aby zyskać jeszcze więcej korzyści warto zaopatrzyć się w ochraniacz na materac, zwłaszcza  wodoodporny. Przydatny jest on zwłaszcza w przypadku kiedy mamy dzieci, zmagamy się z problemem nadmiernej potliwości lub jeżeli po prostu bardzo cenimy sobie komfort i higienę.

 

Topper na materac  pomaga zwiększyć poziom komfortu spania, przedłuża żywotność materaca, jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku kiedy jesteśmy zmuszeni spać na kanapie …  Podsumowując- jest dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji! Dlatego na pytanie czy warto zainwestować w jego zakup odpowiadamy TAK!