fbpx

Spa w domowym zaciszu

Spa to oaza dla naszej urody i spokoju ducha. To nie jest miejsce, gdzie możemy wyskoczyć, kiedy mamy tylko chwilę przerwy. W Spa czas płynie wolniej, liczy się spokój i relaks. Masz poczuć się komfortowo, rozbudzić swoje zmysły i poddać się zabiegom, które przyniosą ukojenie i poprawią wygląd. Brzmi doskonale! Nic dziwnego, że wiele osób (nie tylko kobiet) marzy o takim odpoczynku, który pozwoli odreagować cały stres.  Nie trzeba jednak wyjeżdżać do luksusowego kurortu, aby zaznać tego uczucia. Można takie Spa urządzić we własnej sypialni,  gdzie możesz zaszyć się nawet każdego wieczoru. Poznaj nasze wskazówki, jak stworzyć swoje własne miejsce relaksu

 

 

Zadbaj o atmosferę

 

Pamiętajmy, że Spa to nie są tylko zabiegi – atmosfera odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Zadbaj wiec o nastrój w sypialni. Lekko przygaszone światło, kilka mieniących się  świec może już zdziałać cuda. Do tego delikatny zapach unoszący się w pokoju, który działa na nasz organizm uspakajająco. Warto jest wykorzystać tutaj aromaterapię i jej pozytywny wpływ na nasz organizm. Dobierz takie zapachy, które pomogą zwalczyć doskwierające Ci dolegliwości. Wszystkie wskazówki, jak wykorzystać moc zapachów znajdziecie w naszym poradniku. 

 

 

 

 

 

Rozluźnij się

 

Jak Spa to i masaż! Tylko skąd wziąć masażystę? I tutaj pomocny okaże się materac, który delikatnie rozmasuje zmęczone mięśnie. Specjalnie moletowana wierzchnia warstwa pianki daje zbliżony efekt. Jej nacięcia w punktowy, subtelny sposób uciskają ciało, rozluźniając w ten sposób spięte mięśnie. Może nie zastąpi to prawdziwego masażu, ale jego substytut będzie z nami każdej nocy i to przez cała noc! Tego nie zaoferuje nawet najlepsze Spa.

Efekt ten uzyskano w kilku modelach materacy tak, aby każdy mógł dobrać ten najbardziej odpowiadający jego potrzebom. W ofercie można znaleźć między innymi materac stworzony z myślą o osobach aktywnych

fizycznie (Pro Dynamic H3) bądź tych, które prowadzą stresujący tryb życia i potrzebują chwili relaksu (materac Maya).

 

 

 

 

Zabiegi pielęgnacyjne

 

Gdy już się rozluźnimy, a głowy nie będą zaprzątać problemy życia codziennego, można zająć się swoim ciałem.  Maseczka na twarz, pachnący peeling czy manicure – spraw sobie przyjemność. Nie lubisz robić takich rzeczy? To też nie jest problem, na to również mamy pewne rozwiązanie. Materac, który zrobi Ci masaż, może mieć również inne zdolności. Pro Dynamic H3 posiada pokrowiec z proteinami jedwabiu. Ich właściwości mają zbawienny wpływ na stan naszej skóry. Przyśpieszają gojenie się drobnych urazów.. Co ciekawe, proteiny jedwabiu używane są również w balsamach o działaniu liftingującym i odmładzającym.

 

 

 

 

Pamiętaj, że takie chwile dla siebie, w domowym zaciszu dobrze wpływają zarówno na ciało, jak i umysł. Postaraj się znaleźć czasem na nie czas. Stres, życie w biegu i niedosypianie źle wpływa na stan naszego organizmu, co odbija się również na wyglądzie. Czasem nawet najlepszy zabieg nie jest w stanie nam dać takich efektów, jaki daje dobrze przespana noc, bez nerwów i zmartwień. Na wypoczętej twarzy nie ma miejsca na cienie pod oczami – ich miejsce zajmuje promienny uśmiech.