fbpx

Salon dla gracza

„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”

Pasja dla wielu osób często przeradza się w sens życia i zajmuję jego większą część. Na nasze zainteresowania poświęcamy wiele naszej energii, czasu i często pieniędzy, ale dzięki robieniu tego, co kochamy stajemy się szczęśliwi i spełnieni. Brak zainteresowań może negatywnie wpłynąć na nasze stosunki międzyludzkie, pozytywne postrzeganie świata i odpowiednie wykorzystanie czasu wolnego. Dobrze wybrane hobby jest świetnym pomysłem na zapomnienie o negatywnych sprawach, co daje nam sposób na „ucieczkę” od problemów.

 E-sport – hobby naszych czasów

Dorosłe osoby mają zwykle sprecyzowane zainteresowania, natomiast pasja naszych pociech jest zwykle wielką niewiadomą. Przynajmniej do czasu – potem pewne symptomy wskażą nam kierunki poszukiwań dziecka. Jeśli woli ono czas wolny woli spędzać w domu, a jednocześnie znakomicie odnajduje się w wirtualnym świecie, być może jego uwagę przyciągnie rozrywka elektroniczna.

Niektórzy rodzice uważają to za fatalny wybór, ale czy tak jest w istocie? W ostatnich latach gaming wzrósł do rangi pełnoprawnej kategorii sportu, dlatego to już nie zwyczajne granie w gry, a ogromne wydarzenia z milionami widzów i zawodników. E-sport przyciąga wiele osób chętnych do spróbowania swoich sił w grach, które setki razy przechodzili w domowym zaciszu. Czy do oglądania wydarzeń e-sportowych, czy do grania, potrzebujemy odpowiednio wybranej i przygotowanej przestrzeni.

 

 

Odpowiednie miejsce

Nie ma pisanej zasady co do wielkości salonu gamingowego, jednak jeśli będzie grać na konsoli podłączonej to telewizora nasz salon musi być większy niż w przypadku pokoju z komputerem i monitorami przy, których będzie siedzieć bliżej. Najważniejsze by kształt salonu pozwalał nam na umieszczenie naszego centrum rozrywki w jego głównym miejscu, a także by dawał łatwy dostęp do niego dla gracza. Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej wielkości ekranu do naszego pomieszczenia. Odpowiednie zasady co do dopasowania znajdziemy w naszym poprzednim tekście blogowym (link).

 

Dwuosobowa kanapa czy duży narożnik – Co wygodniejsze

Wygoda grania podyktowana jest przede wszystkim tym na czym będzie siedzieć.  Jest to w dużej mierze uzależnione od platformy, którą wybiera, dlatego przy PC-towych grach będzie siedzieć na fotelu przy biurku, a podczas grania na konsoli czas spędzi na nowoczesnej kanapie lub dużym albo małym narożniku. Ta druga opcja daje nam znacznie więcej możliwości do ciekawego zagospodarowania przestrzeni pokoju gier, dlatego skupimy się właśnie na tym rozwiązaniu.

  1. Do rozgrywki wieloosobowej może zaprosić swoich znajomych i miło spędzić czas w większym gronie, a do tego będzie potrzebować dużego zestawu mebli wypoczynkowych Idealnie sprawdzi się zestaw Scandi, ponieważ daje nam możliwość dowolnego ustawienia sof i foteli względem telewizora.
  2. Jeśli chcemy posadzić ich wspólnie na jednym meblu, powinniśmy wybrać mebel modułowy Flavio w wersji U-form, który pomieści nawet sześciu graczy jednocześnie.
  3. Do mniejszych salonów idealnie wpasuje się narożnik rozkładany z funkcją spania Bali posiadający szeroką otomaną, na której możemy się wygodnie rozsiąść trzymając w dłoni pada i oprzeć na regulowanych zagłówkach i podłokietnikach.
  4. Dobry wyborem do małych zakątków będzie sofa dwuosobowa rozkładana Elena posiadająca sprytne podłokietniki z pojemnikami, w których możemy schować wiele gier i akcesoriów.

 Ważna rola światła

Nie można też zapominać o odpowiednim oświetleniu ponieważ to ważny czynnik, dodającym klimatu całej grze. Postawmy na oświetlenie ledowe RGBW- co oznacza pełną paletę barw wraz z kolorem białym. Najprościej będzie użyć ledowych żarówek RGBW zastępując nimi zwykłe energochłonne żarówki, jednak dobrym rozwiązaniem są samoprzylepne ledowe taśmy, które można docinać i łączyć na odpowiednią długość. Montaż obu rozwiązań jest banalnie prosty: żarówki wkręcamy w oprawki, a taśmy przyklejamy taśmą znajdującą się z tyłu paska. Jest kilka możliwości sterowania takim oświetleniem: poprzez bezprzewodowe piloty, aplikację na smartphonie, oraz specjalnie programy w komputerze. Każde z takich rozwiązań daje nam wiele możliwości i trybów działania, jednak najciekawszy jest tryb reagowania na dźwięki i kolory naszej rozgrywki, co jeszcze bardziej wprowadza nas w klimat gry.

Dźwięk to podstawa

Do czerpania emocjonującej rozgrywki w pełni potrzebujemy odpowiedniego nagłośnienia. Zasadniczo do wyboru mamy słuchawki lub głośniki. W pierwszym przypadku przy wyborze na początku kierujmy się tym jak są wygłuszone, jaką mają barwę dźwięku i czy wygodnie leżą na głowie. Ich dodatkowym atutem będzie z pewnością posiadanie mikrofonu, i to że są bezprzewodowe, jednak nie jest to koniecznością. Decydując się na głośniki nasz wybór powinien paść na takie, które będą dopasowane do pomieszczenia, w którym będą pracować. Tak jak w przypadku słuchawek ważna jest barwa dźwięku, jednak w tym przypadku musimy wybrać zestaw, który będzie miał dużo mniejszych głośników niż ten z kilkoma dużym, ponieważ daje nam to możliwość większej regulacji nagłośnienia i dźwięku przestrzennego.

 

 

 

 

 

Drobne wypadki

Podczas grania liczy się dobra zabawa, dlatego zdarzają się wypadki takie jak rozlane, napoje lub jedzenie przypadkowo lądujące na meblu w najważniejszym momencie przechodzonego poziomu. Z tego względu przy wyborze tkaniny warto zdecydować się na taką z dodatkowymi właściwościami, jak powłoka hydrofobowa, dzięki której łato usuniemy zabrudzenia z powierzchni. Przydatne do utrzymania czystości będą również wysokie nóżki, które można znaleźć w modelu Tristan czy Scandi, dzięki czemu łatwo posprzątamy, to co wpadło pod mebel, również robotem sprzątającym.

 

Detale mają znaczenie

Zwieńczeniem zakątka gracza będą z pewnością wszystkie atrybuty związane z grami. Figurki, plakaty czy itemy używane przez postacie w grach mogą wyrażać właściciela salonu, przez co nadadzą unikalnego klimatu. Z gamingiem łączy się pasja do cosplay’u, czyli kompletowania i tworzenia strojów postaci z gier. Umieszczenie takich przebrań w salonie będzie z pewnością ciekawym dodatkiem. Wybór poszczególnych ozdób sprawi graczowi wiele radości, dlatego nie ma do tego żadnych zasad – króluje fantazja!

Odpowiednio stworzony salon może zapewnić graczowi wiele godzin świetnej rozgrywki, dlatego warto kierować się zasadami zawartymi w tym tekście, by przestrzeń pozwalała na rozwijanie tej pasji. Jeśli mamy taką możliwość od początku tworzenia naszego gamingowego pomieszczenia zaplanujmy, gdzie i co będzie miało swoje miejsce. Gaming pomaga „oderwać się”  nam od codziennych obowiązków i problemów, a dobrze przemyślane pomieszczenie pozwoli na uzyskanie maksimum satysfakcji z e-sportu.