fbpx

Materac lateksowy czy piankowy – który wybrać?

Chcesz zadbać o komfort swojego snu i zastanawiasz się, jaki materac wybrać – materac lateksowy czy piankowy? Nowoczesne materace zapewniają wysoki komfort odpoczynku, ale mnogość wariantów i modeli może przytłaczać. Poznaj właściwości obu modeli i przekonaj się, czy lepszym wyborem dla Ciebie będzie materac termoelastyczny czy lateksowy.

Pianka czy lateks – co wybrać?

Wybór materaca to decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na samopoczucie i zdrowie ma odpowiednia jakość snu. Podczas zakupów warto przede wszystkim postawić na produkty od sprawdzonych, polskich marek i odwiedzić sklep z meblami do sypialni i salonu Comfort4u. Zastanawiasz się, czy lepiej wybrać materac lateksowy czy piankowy? Wiele zależy od Twoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Przekonaj się, czym różnią się oba warianty i wybierz idealny materac dla Ciebie.

Materace lateksowe – wady i zalety

Materac z lateksowym wypełnieniem charakteryzuje się przede wszystkim sprężystością, perfekcyjnym dopasowaniem do ciała oraz wytrzymałością. Połączenie naturalnego i syntetycznego kauczuku jest w pełni bezpieczne dla zdrowia oraz ma właściwości antyalergiczne. To dobry wybór dla osób, które zmagają się z bólami kręgosłupa lub są w trakcie rehabilitacji. Doskonała elastyczność punktowa przypadnie do gustu parom, ponieważ niweluje drgania, a ruch jednej osoby nie zaburzy snu drugiej połówce. Materac lateksowy jest również bardzo higieniczny i sprzyja regeneracji zmęczonych mięśni. Materac lateksowy eliminuje możliwość rozwoju roztoczy w jego wnętrzu. Charakteryzuje się również tym, że występuje on w materacach miękkich lub średnio twardych, dlatego warto go przetestować i sprawdzić, czy odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Materace piankowe – wady i zalety

Piankowy materac cieszy się popularnością ze względu na możliwość dopasowania się do sylwetki, a także równomierne rozłożenie ciężaru w każdym punkcie ciała. Pianka termoelastyczna i wysokoelastyczna w tego typu materacach pozwala utrzymać kręgosłup we właściwej, prostej pozycji. Najlepszy efekt daje połączenie tych pianek w jednym materacu (tzw. układ kanapkowy). Ergonomiczne podparcie przekłada się na wysoki komfort snu. Materace piankowe są polecane osobom starszym lub schorowanym, ponieważ zastosowany wkład zmniejsza ryzyko występowania odleżyn.

Jaki materac będzie więc lepszy – piankowy czy lateksowy? Materac z pianką termoelastyczną jest z pewnością bardziej miękki. Jaki materac będzie więc lepszy – piankowy czy lateksowy? Materac z pianką termoelastyczną jest z pewnością bardziej miękki. Z pianką wysokoelastyczną przypadnie do gustu osobom o dużej masie ciała ze względu na odpowiednią twardość i sprężystość, natomiast materac lateksowy osobom zmagającym się z alergiami. Pamiętaj, że to materac powinien dostosować się do Ciebie, a nie na odwrót, dlatego podczas zakupów warto kierować się własnym komfortem i potrzebami.

Podsumowanie

Nowoczesne materace piankowe i lateksowe pozwalają na utrzymanie ciała w odpowiedniej pozycji w trakcie snu, są także odporne na odkształcenia, a co więcej wyróżniają się dużą trwałością nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Idealne materace do spania znajdziesz w fabryce materacy i mebli tapicerowanych Comfort4u. Proponujemy zarówno elastyczne i komfortowe materace piankowe, jak i antyalergiczne materace lateksowe zawierające w składzie naturalne mleczko kauczukowe. Oferujemy starannie wykonane meble tapicerowane, wygodne łóżka do sypialni, a także akcesoria – stelaże, poduszki, nakładki i ochraniacze. Zapraszamy!