fbpx

5 powodów, dla których warto kupić meble od polskiego producenta.

Meble produkowane przez polskie firmy dostępne są obecnie w niemal każdym zakątku globu. Być może nie wszyscy uświadamiamy sobie, że w wielu krajach modele wytwarzane rękoma naszych pracowników sygnowane są najpopularniejszymi markami meblowymi świata. Z jednej strony budzi to niedosyt, z drugiej jednak – ten fakt jest najlepszym dowodem na wysoką klasę naszych towarów meblarskich.

 

Mając to na względzie wytypowaliśmy dla was pięć różnych przesłanek dla kupowania mebli wytwarzanych przez polskich producentów.

 

Wysoka jakość.

Jak „solidność” to na pewno „niemiecka”? Tak, ale w polskim wykonaniu! Jeśli nasi wytwórcy są w stanie sprostać wymogom zachodniego sąsiada, jak również klientów we Francji, Włoszech czy w Skandynawii – to znaczy, że jakość ich wyrobów stoi na naprawdę wysokim poziomie. Nie oznacza to oczywiście, że każda polska firma meblarska działa wg najwyższych standardów. Zdarza się, że jest na odwrót i takich wykonawców należy unikać oraz piętnować. Jednak te niechlubne wyjątki nie powinny przesłaniać nam ogólnych walorów jakościowych polskiego mebla, które znacząco się wyróżniają na tle konkurencji innych krajów.

Przystosowanie do polskich warunków mieszkaniowych.

Kto może wiedzieć więcej o naszych potrzebach, jeśli nie my sami? Specyfika mebli przeznaczonych na rynek krajowy obejmuje nie tylko kwestie wielkości i nowoczesności domów czy mieszkań, ale też naszą filozofię pojmowania przestrzeni. Mówiąc obrazowo i z przymrużeniem oka – dla przeciętnego Polaka każdy centymetr przestrzeni to potencjalny schowek lub… miejsce na kolejny mebel. Tego nie zrozumieją Włosi, Duńczycy, ani wiele innych nacji. Może dlatego nad Wisłą ich meble nie cieszą się zbyt wielkim wzięciem?

 

Ceny na polską kieszeń.

Skoro już mowa o specyfice polskich mieszkań, to nie sposób nie wspomnieć o zasobności naszych portfeli. Tu również rodzimi producenci górują nad zagraniczną konkurencją swoją znajomością realiów finansowych. Tym samym mogą zaoferować meble o najlepszej relacji ceny do jakości.

Zatrudnienie.

Kupując meble wyprodukowane w Polsce dajemy utrzymanie setkom tysięcy polskich pracowników i ich rodzinom. To z kolei przekłada się na wiele dziedzin życia społecznego w całym kraju. Im społeczeństwo jest bogatsze, tym lepsze perspektywy rozwoju dla nas i dla naszych dzieci. Warto mieć to na uwadze.

 

Zyski zostają w Polsce.

Rozpatrując powyższy argument o zatrudnieniu należy uwzględnić też kwestię własności i kapitału producenta mebli działającego nad Wisłą. „Jeśli zarząd lub udziałowcy nie są osobami na stałe związanymi z naszym krajem – analizuje ekspert polskiej marki meblowej Comfort4u Artur Wasążnik – to ta lwia część profitów trafia zagranicę i wspiera rozwój innych społeczeństw, a nie naszego. Jest to spojrzenie dużo szersze, nie ograniczające się wyłącznie do troski o własne zadowolenie, ale biorące na siebie odpowiedzialność za budowanie ogólnego dobrobytu Polaków”.

A zatem kupujmy meble nie tylko oczami i nie tylko na podstawie ich wygody czy funkcjonalności. Kierujmy się również sercem i rozumem, mając na uwadze wszystkie plusy i minusy naszych decyzji.