fbpx

Wiosenna aktywność fizyczna

Czy wiesz, że za badań CBOS wynika, że aż 66% Polaków deklaruje, uprawianie sportu? Każda forma sportu, jest dobra dla naszego organizmu i samopoczucia, ale od czego zacząć?

  

Jaki cel obrać?

W uprawianiu sportu, ważne jest by zastanowić się nad tym czy stawiasz na: odporność, smukłą sylwetkę, spadek wagi, poprawę wyglądu, czy może lepszą kondycję?

Jaki sport wybrać?

Czym kierować się podczas wyboru? Trzeba uwzględnić wiele czynników, jak predyspozycje, przeciwskazania, czy dostępność obiektów (np. siłownię można zastąpić basenem, lub kortem). Warto zastanowić się nad takimi zestawem ćwiczeń, który będzie rozwijał każdą partię naszego ciała. To my musimy być zadowoleni z wykonywanych ćwiczeń.

 Rozgrzewka Comfort4u

Co pierwsze?

Pamiętajmy o rozgrzewce – dostosujmy ją do sportu na jaki się zdecydowaliśmy i możliwości sprzętowych. Nigdy nie zapominajmy o właściwej regeneracji! Jest na to kilka sposobów, z których efektywny sen i właściwe ułożenie ciała podczas spania jest jednym z ważniejszych tematów. Kolejnym istotnym aspektem jest właściwe odżywianie – rodzaj diety jest zdeterminowany od celu ćwiczeń i wybranego rodzaju sportu.

 

Po konsultacji z medalistą polskiej lekkoatletyki przygotowaliśmy dla was porady i odpowiedzi na powyższe pytania, o czym napiszemy już wkrótce! Zachęcamy do śledzenia bloga i polubienia naszego profilu na Facebooku, aby nie przegapić żadnych nowych artykułów. Nie ma jednej uniwersalnej formy, która będzie idealna dla każdego człowieka, dlatego warto skorzystać z porad trenerów.

 

 

Tekst jest własnością intelektualną marki Comfort4u (oznaczanej również przez C4U) należącej do firmy Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz sp.j. Wszelkie kopiowanie wymaga pisemnej zgody firmy Meble Marzenie.