fbpx

Praktyczne rozwiązania do sypialni – pranie pokrowca na materac

Czy pokrowiec może być praktyczny? Ależ oczywiście!

Zrozumie to chyba każdy, kto choć raz zdejmował go do prania, a następnie zakładał.

Standardowym, stosowanym od dawna rozwiązaniem jest zamek w literkę „L” umożliwiający jego rozpięcie. Czy jest to dobre rozwiązanie? I tak, i nie. Umożliwia nam jego ściągnięcie do prania, co jest jak najbardziej jego dużą zaletą. Jednak o ile w mniejszych materacach nie sprawia to większego problemu, to przy większych, dwuosobowych, trzeba się już troszkę nagimnastykować.

Mamy na to sposób!

W większości pokrowców zastosowaliśmy praktyczny zamek dookoła materaca, zwany zamkiem 360st. Jest to chyba najwygodniejsze z możliwych rozwiązań. Dzięki niemu pokrowiec dzielimy na dwie części – w znaczący sposób ułatwia to zdejmowanie oraz zakładanie go po praniu. Jednak to nie jedyne zalety!

Przy dwuosobowych materacach pokrowiec jest naprawdę duży! Dzięki temu, że dzielimy go na dwie połówki, łatwiej jest go wyprać, ponieważ zmieści się on nawet do małej pralki. I to docenia wiele osób. Nie tylko daje możliwość wyprania, ale również… odwirowania. Ciężko byłoby to zrobić ręcznie, ponieważ po nasiąknięciu wodą jest on naprawdę bardzo ciężki!

Kolejnym plusem jest to, że nie musimy też za każdym razem zdejmować całości do prania. Jeśli chcemy zapewnić wysoką higienę snu, ale nie mamy ani suszarki na pranie, ani zbyt dużo miejsca do rozwieszenia całości (lub po prostu nie chce nam się tego robić), możemy wyprać tylko jego jedną część. Proste rozwiązanie, a jakże praktyczne.

Przy wyborze pokrowca na materac, należy zwrócić uwagę również na temperaturę, w której możemy to zrobić. Pokrowce naszych materacy można prać aż w 60st.C. Dlaczego jest to tak ważne? Pozwala to pozbyć się wszelkich zabrudzeń, ale co najważniejsze, pozbywamy się z jego powierzchni wszelkich roztoczy – z pewnością to rozwiązanie docenią alergicy.

 

W naszej ofercie możesz wybierać między ośmioma modelami pokrowców – każdy z nich można prać w tak wysokiej temperaturze, a aż siedem z nich ma zamek dookoła materaca! Dowiedz się o nich więcej.