fbpx

Jak pościelić łóżko kontynentalne?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Zrób więc to dobrze!

 

Sposobów na pościelenie łóżka jest wiele – każdy z nas robi to na swój sposób, tak, jak jemu się podoba oraz oczywiście jest mu wygodnie. Jedni używają tradycyjnych prześcieradeł, inni znów wolą te z gumką. O ile nie jest to problematyczne w tradycyjnych łóżkach, gdzie zakładane są one na sam materac, tak przy łóżkach kontynentalnych pojawiają się pewne wątpliwości. Dlaczego?

Konstrukcja łóżek kontynentalnych różni się od tych tradycyjnych. Tworzą ją boksy ze sprężynami, materac właściwy a na to wszystko przychodzi jeszcze nakładka zwana topperem. Jak więc wybrać odpowiednie prześcieradło na łóżko kontynentalne?

 

 

 

Część łóżek kontynentalnych ma topper, który nie jest przymocowany na stałe do pozostałych warstw. W tych modelach nie tylko możemy zdjąć pokrowiec do prania, ale również bardzo łatwo zahaczyć prześcieradło pod spodem. Tutaj znakomicie sprawdzi się zarówno prześcieradło z gumką, jak i to klasyczne – możemy je na rogach dodatkowo spiąć specjalnymi klipsami, które zapobiegają jego przesuwaniu.  Najlepiej jest to zrobić właśnie pod nakładką, dzięki temu nie przysłaniamy ozdobnych, tapicerowanych boków łóżka.

 

 

 

 

 

Więcej wątpliwości pojawia się jednak przy modelach, których nakładka jest przymocowana na stałe do materaca właściwego. Szkoda przysłaniać boki łóżka prześcieradłem, dodają one przecież uroku. Dodatkowo tak jak w modelu Astoria, gdzie w materacu właściwym są dwa poziomy sprężyn, wysokość wraz z nakładką to aż 36 cm! Nie tak łatwo znaleźć tak wysokie prześcieradło, które można dobrze zahaczyć od spodu, aby nie podnosiło się w niektórych miejscach.

 

 

 

Przy tak wytwornym łóżku, jakim jest Astoria, pięknie prezentują się klasyczne prześcieradła. Jednak duża część ludzi ich po prostu nie lubi – często się zsuwają, a przy takiej konstrukcji nie ma jak ich zahaczyć.  Czy można więc znaleźć w sklepach prześcieradło na samą nakładkę takiego łóżka, które się nie zsunie? Oczywiście! Trzeba mieć tylko na uwadze, że nie może być ono zbyt wysokie. Jeśli masz problem z zakupem takiego w sklepie, możesz wykorzystać bardzo sprytny sposób! Wybierz te, które jest jakby o rozmiar mniejsze niż Twoje łóżko. Czyli jeśli masz łóżko kontynentalne 180 x 200 cm, wybierz prześcieradło w rozmiarze 160 x 200 cm. Sprytne, prawda?

 

Jak widać, kupując łóżko kontynentalne, nie musimy martwić się o względy praktyczne, związane z codziennym użytkowaniem. Co więcej, tego typu łóżka gwarantują najwyższy komfort snu, dlatego zawsze będziesz budzić się wyspany – niezależnie od tego, jak sobie pościelisz.