fbpx

Dlaczego szare meble tapicerowane są popularne?

Szary wcale nie jest nudny! Wręcz przeciwnie, to kolor królujący w naszych wnętrzach – zarówno w salonach, jak i sypialniach – już od kilku lat. Nic nie zapowiada, że ma to się zmienić, nadal najczęściej wybieranym materiałem obiciowym do mebli tapicerowanych oraz łóżek tapicerowanych jest właśnie szary.

Polacy pokochali meble tapicerowane w szarym obiciu…i to w każdym możliwym wydaniu. Poprzez jasne odcienie, po te wpadające w grafit czy antracyt, przez błyszczące welury, matowe plusze czy plecionki łączące w sobie kilka barw. Bogactwo odcieni szarości oraz różnorodność dostępnych tkanin obiciowych do mebli tapicerowanych sprawia, że każdy znajdzie ten idealny na swój narożnik, kanapę czy łóżko tapicerowane.

Zalety mebli tapicerowanych w szarym obiciu

  • Szare meble tapicerowane są bazą dla innych kolorów,
  • Kolor szary łagodzi nerwy,
  • Szeroka oferta tkanin obiciowych do mebli tapicerowanych,
  • Meble do każdego stylu wnętrzarskiego.

 

Szare meble tapicerowane są bazą dla innych kolorów

Meble tapicerowane do salonu i sypialni w szarym obiciu cieszą się największą popularnością. Z pewnością spowodowane jest to ich uniwersalnością, która pozwala na łączenie ich z każdą inną barwą. Są znakomitą bazą pod dodatki zarówno w neutralnych kolorach, jak i tych wyrazistych np. żółtych, pomarańczowych itp. W bardzo prosty i szybki sposób za pomocą różnorodnych dodatków można odmienić wnętrze z szarym narożnikiem czy łóżkiem.

Kolor szary łagodzi nerwy

Kolor we wnętrzu ma wpływ nie tylko na jego wygląd, ale również na nasze samopoczucie? Jak oddziałuje na nas szary? Może działać uspakajająco, łagodzić nerwy. Nie można jednak z nim przesadzić, ponieważ w nadmiarze działa depresyjnie. Proponujemy więc postawić na meble tapicerowane takie jak narożniki, sofy, fotele bądź łóżka tapicerowane do sypialni obite szarą tkaniną. Będą one stanowić znakomitą bazę do pozostałych elementów aranżacyjnych.

 

Szeroka oferta tkanin obiciowych do mebli tapicerowanych

Oferta tkanin polskich producentów mebli i łóżek tapicerowanych jest bardzo szeroka. Każdy kolor występuje w różnych odcieniach i strukturach. Ze względu na olbrzymią popularność koloru szarego jako obicie narożników i łóżek, oferta tkanin obiciowych w tych odcieniach jest zdecydowanie największa. Jasne szarości, wpadające w ciepły beż bądź chłodny błękit, grafit, antracyt i prawie czarny. Do tego różnorodność faktur tkanin – matowe plusze, błyszczące welury, szenile, plecionki i bardzo modne w ostatnim czasie boucle.

Meble do każdego stylu wnętrzarskiego

Szare meble tapicerowane takie jak narożniki, sofy czy łóżka kojarzą nam się w szczególności ze stylem skandynawskim, który podbił serca Polaków. Styl ten nadal króluje w naszych salonach i sypialniach, choć coraz częściej przyjmuje on charakter bardziej minimalistyczny, nowoczesny. Jeśli posiadamy narożnik bądź łóżko tapicerowane w szarym kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odmienić styl wnętrza. Dzięki zmianie dodatków można odmienić całkowicie oblicze wnętrza. Szare meble tapicerowane będą pasować również do wnętrz rustykalnych, klasycznych, industrialnych, a nawet tych bardzo eleganckich jak galomuor czy art deco.

 

Gdzie kupić wygodną sofę lub łóżko tapicerowane?

Comforteo to polski producent mebli tapicerowanych do salonu i sypialni oraz materacy do spania. W swojej ofercie posiada:

 

 

Dzięki szerokiej gamie dostępnych tkanin obiciowych, klient ma możliwość wyboru idealnego koloru dla swojego mebla. Wśród nich są równeiż tkaniny o właściwościach łatwoczyszczących, z powłoką hydrofobową oraz te, które polecane są właścicielom czworonogów. Zainteresowała Cię ta oferta? Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi produktami, które proponujemy!