fbpx

Gol! Gol! Gooool! …Chciałoby się krzyknąć, sięgając po żargon piłkarski. Zupełnie jak u Roberta Lewandowskiego – klasyczny Hat-trick! O co chodzi? O trzy Diamenty Meblarstwa zdobyte przez produkty firmy Meble Marzenie w konkursie organizowanym przez branżowy magazyn Biznes.Meble.pl. To z pewnością warte odnotowania, bo chyba nie było jeszcze podobnej sytuacji w historii tego projektu. Tym samym rok 2022 stoi otworem przed spółką z wielkopolskiego Opatowa, zarówno w zakresie mebli wypoczynkowych, jak też tych występujących pod marką Comforteo, czyli łóżek i materacy.

Przyjrzyjmy się zatem krótko każdemu z nagrodzonych mebli.

Mebel tapicerowany w wydaniu modułowym, umożliwiającym w dowolnej chwili stworzenie dowolnej formy mebla wypoczynkowego: narożnik, sofa, U-form, fotel itd. Każda z tych form może występować w jakiejkolwiek kombinacji (np. duży narożnik z kilkoma otomanami; z oparciami, albo bez oparć) i w jakichkolwiek gabarytach, będących powieleniem rozmiarów poszczególnych modułów.

 

Każdy moduł zaprojektowany został na bazie prostych brył geometrycznych. W efekcie pozwala to na zachowanie minimalistycznego, nieprzytłaczającego charakteru, nawet jeśli przy pomocy wielu modułów stworzymy bardzo pokaźną całość. Do zalet należałoby zaliczyć też możliwość szybkiej zamiany np. wielkiego narożnika na szereg małych sof i foteli, ustawionych osobno przy stolikach kawowych – co w rezultacie sprawi wrażenie dużego kompletu mebli do siedzenia.

Wysokość i głębokość siedziska sprzyjają pozycji półleżącej, sprzyjającej odprężeniu, przez co model Dolce Vita znakomicie sprawdzi się przy luźnych spotkaniach towarzyskich, a także do pomieszczeń użyteczności publicznej jak kluby, albo poczekalnie.

Niepowtarzalny i majestatyczny wygląd zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowemu zagłówkowi.

Dzięki wysuniętym ku przodowi skrzydłom tworzy on bryłę przestrzenną, a zarazem wnękę, obejmującą część materaca. Każde ze skrzydeł zagłówka od strony wewnętrznej posiada podłużne, pionowe oświetlenie led. Podkreśla to w bardzo charakterystyczny sposób głębię jego bryły. Całość wykonana z rozmachem, ale też z zachowaniem zasad minimalizmu. Wypadkową tych wszystkich cech jest ciekawe i nieco zaskakujące wrażenie lekkości modelu Cloud.

Wspomniane oświetlenie znajdujące się po wewnętrznej stronie skrzydła zagłówka ma też swoje praktyczne walory. Umieszczone jest ono w taki sposób, aby nie oślepiać osób wybudzonych w środku nocy, ale też zgodnie z zasadami higieny snu – unikać generalnie dużego natężenia światła w sypialni, co mogłoby skutkować problemami z zasypianiem.

Pokaźny zagłówek łóżka Cloud można w praktyczny sposób przenosić w trzech osobnych elementach, które dopiero w miejscu docelowym zespalane są w jedną całość.

Zaprojektowany dla sportowców – zawodowców i amatorów. Pro Dynamic H4 ma wspierać ich regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym. Pomaga też w odprowadzeniu nadmiaru ciepła nagromadzonego po treningu lub zawodach. Dodatkowo pokrowiec oprócz wyjątkowego wyglądu oferuje pomoc w gojeniu drobnych otarć dzięki zawartym w nim proteinom jedwabiu.

Kategoria wszystkich nagrodzonych produktów odnosi się do klasy premium. Trzy celne strzały w meblarskiej ekstraklasie, to z całą pewnością wyczyn godny „Lewego”.